Azkar je jednou z největších logistických firem na Pyrenejském poloostrově a ve Španělsku je lídrem na trhu v oblasti sběrné služby pro průmysl. Společnost v roce 2011 dosáhla obratu 367 mil. eur a v 91 pobočkách zaměstnává přes 3 tis. lidí. Navíc využívá také cca 2 tis. externích řidičů. Společnost i po začlenění do skupiny Dachser zůstane pod vedením současného ředitele Josého Antonia Orozca. Také název společnosti zatím zůstává beze změny.
Pro Bernharda Simona, mluvčího koncernu Dachser, je načasování investice ve Španělsku kromě jiného známkou toho, že firma věří v budoucnost Evropy. Cílem akvizice je zajistit oběma společnostem úspěšný růst. Azkar navzdory obtížné hospodářské situaci ve Španělsku vykazuje zisk. Dachser navíc ročně investuje stovky milionů eur do rozvoje a modernizace své logistické sítě. V budoucnu by z těchto investic měl profitovat také Azkar.
Dachser disponuje jednou z nejvýkonnějších globálních logistických sítí. Společně s Azkarem posílí tento rodinný podnik svoji síť také na Pyrenejském poloostrově. Dachser je zde zastoupen již vlastní společností v Portugalsku a integrací obou společností vznikne jeden z předních logistických providerů v tomto regionu.
„Historický vývoj obou společností je velmi podobný,“ říká Bernhard Simon a poukazuje na to, že obě společnosti byly založeny ve třicátých letech minulého století téměř ve stejný okamžik. „Obchodní modely našich společností se v těch důležitých oblastech vyvíjely velmi podobně. Kromě husté sítě poboček na celém Pyrenejském poloostrově se také silné těžiště Azkaru, které spočívá v kontraktní logistice, velmi dobře hodí ke strategickým cílům celé skupiny,“ dodává Bernhard Simon.
José Antonio Orozco ze společnosti Azkar vidí výhodu akvizice zejména na straně zákazníků. „Ve Španělsku jsme číslo jedna. S Dachserem v zádech si zajistíme naši budoucnost a získáme přístup k celosvětové logistické síti.“ Obě společnosti spolu úzce spolupracují na partnerské bázi již od roku 2007. V rámci této spolupráce se oběma firmám podařilo zvýšit obrat ve sběrné službě z/do Španělska ročně o více než 20 %. „Úspěch Dachseru je založený na decentralizované organizaci a Azkar proto bude i nadále pokračovat ve své tradici,“ doplňuje Bernhard Simon.

FOTO: DACHSER

Související