Jihokorejský terminál v Gunpo je speciálně navržen pro procesy a požadavky ve zdravotnictví – např. skladovací teplota se pohybuje mezi 2 - 8 °C nebo 15 - 25 °C, nachází se zde speciální místnosti pro citlivé farmaceutické produkty (např. psychotropní a radioaktivní látky). Logistické centrum splňuje certifikaci TAPA A, která představuje nejvyšší možný stupeň bezpečnostních opatření.

DB Schenker má již celkem 26 logistických areálů v 15 zemích světa, které jsou zaměřené na segment zdravotnictví a farmacie. Kromě terminálu v Gunpo byl nedávno otevřen obdobný areál v Indii a na Filipínách, v plánu je také výstavba center v klíčových oblastech farmaceutického průmyslu, jako jsou Austrálie, Švédsko, Singapur nebo Nizozemsko.

„Logistika ve zdravotnictví není pouhým pohybem zboží a palet. Jedná se o náročný úkol bezpečně a efektivně doručit zboží, které zachraňuje životy,” říká Peter Logan, viceprezident pro vertikální trh zdravotnictví a kontraktní logistiky v DB Schenker.

DB Schenker také zavedl globální rámcový program, který se zaměřuje na požadavky kvality v oblasti logistiky zdravotnických potřeb podobně jako pravidla americké Food and Drug Administration (FDA).

Související