Švýcarská skupina Zur Rose je přední podnikatel v oboru distribuce léčivých přípravků ve Švýcarsku, Německu a Rakousku. Založena byla v roce 1993 jako velkoobchodník s léčivými přípravky a věnuje se od roku 2001 také distribuci léčiv pro soukromé osoby. V roce 2012 převzala s DocMorris největší a nejznámější on-line lékárnu v Evropě. Ve svých pobočkách zaměstnává 800 lidí.

Od převzetí zásilkové lékárny DocMorris měl Zur Rose čtyři logistická centra v Německu, Švýcarsku, Nizozemsku a Česku. Na rozdíl od ostatních zásilkových lékáren je ale podle mluvčí společnosti Lisy Lüthi zásilkový provoz VfG v Česku ze zákonných důvodů omezen jen na volně prodejné léky a zdravotní produkty.

„Abychom se mohli do budoucna soustředit na rozvoj poboček, zjednodušit strukturu a zvýšit efektivitu, uzavřeme provoz v pobočce v České Lípě," uvedla Lüthi.

Pro Českou Lípu a celý region není ohlášené propouštění dobrou zprávou. Českolipsko se v posledních letech potýká s vysokou nezaměstnaností a malou nabídkou práce. Na začátku prosince bylo v regionu bez práce více než 6400 lidí a nezaměstnanost vzrostla na 8,6 %.

Související