Akce se koná ve čtvrtek 4. 12. 2014 v Dance Union Clubu (Vinohradská 25, Praha 2). Bitva vypukne v 19:30 hodin a celým večerem bude provázet Petr Šimůnek, šéfredaktor časopisu Forbes.

Hosté se mohou těšit na tři diskusní sekce: Každá z nich bude trvat přibližně 35 minut a každou z nich provází vybraný světoznámý drink, který dostanou všichni přítomní.

Cuba Libre – tedy španělsky Svobodná Kuba – bude provázet start bitvy a první vizionářské téma „O svobodě a budoucnosti planety“. Tento nápoj vznikl kolem roku 1900 v Havaně a svůj název získal od přípitku amerických vojáků – rumem a kolou na svobodnou Kubu.

Gin Tonic doprovodí téma „O aktuálních problémech a jak je léčit“. Již od roku 1700 se pomocí chininu zkoušela léčit malárie a nemocným britským vojákům nechávali jejich velitelé míchat chinin mimo jiné také s ginem.

Martini – protřepat, nemíchat – doprovodí vrchol bitvy spolu s tématem „O Česku a kam spějeme“. Vyhrát může jen jeden!

„Bude to ostré, ale ne sprosté - drinky a argumenty budou lítat. A já věřím, že přijde co nejvíc nejen mladých lidí, ale třeba i můj děda.

Navíc jsme se dohodli, že veškerý výtěžek půjde na dobročinné účely. Takže se něco dozvíme, dobře se pobavíme a ještě někomu dalšímu pomůžeme,“ říká jeden z účastníků souboje Aleš Michl. Výtěžek z akce půjde na podporu Nadačního fondu Pink Bubble, který pomáhá onkologicky nemocným náctiletým a mladým dospělým.

Související