„Ve světle obtížné ekonomické situace v Evropě jsme s touto roční účetní uzávěrkou velmi spokojeni,“ uvedl předseda představenstva Wolfgang Niessner.

Gebrüder Weiss v roce 2014 rovněž investoval do rozšíření své sítě. Zaměřil se při tom zejména na expanzi směrem na východ. „Součástí naší strategie je neustálé rozšiřování sítě ve východní Evropě směrem do střední Asie. Díky vstupu na ruský trh a otevření našich poboček v Turecku a Gruzii jsme v posledních dvou letech dokázali zaplnit geografickou mezeru v naší síti,“ uvedl finanční ředitel Wolfram Senger-Weiss.

Společnost se také v polovině loňského roku přestěhovala do nové centrály a nového logistického terminálu v místě hlavního sídla společnosti v Lauterachu v rakouském Vorarlbergu a otevřela nové dopravní terminály ve Welsu (Rakousko) a v Sofii (Bulharsko). Další stavební projekty mají být dokončeny letos, mimo jiné pobočky v Brně, Bělehradu a Dubaji.

V pozemní přepravě firma loni zvýšila obrat přibližně o tři procenta na 826 milionů eur. Svůj podíl na tom nesou i výkony dceřiné společnosti Far Freight, která zvýšila objem přepravy v postsovětských státech a Turecku. „Multimodální řešení přepravy se tudíž dostalo do centra pozornosti a společnost Gebrüder Weiss je hodlá dále rozvíjet směrem do Asie,“ uvedla firma v tiskové zprávě.

Oblast letecké a námořní přepravy zaznamenala růst o více než 12 procent s obratem ve výši 287,7 mil. eur. V Číně společnost ještě více rozšířila své působení v automobilovém sektoru, a to díky založení podniku se společnou majetkovou účastí Gebrüder Weiss Automotive Logistics.

„Neustálé rozšiřování sítě letecké a námořní přepravy, jejich produktů a řešení a rovněž rozšiřování logistických aktivit v Asii jsou hlavními složkami naší strategie,“ říká člen představenstva Heinz Senger-Weiss.

Vedle toho společnost loni zahájila svůj nový plán rozvoje. Koncept pod názvem Agenda 2020 bude zasahovat do řady oblastí, od multimodálních řešení přes problematiku pracovního trhu až po nové technologické trendy a služby.

Aktuálně pro firmu pracuje 5868 zaměstnanců (ekvivalent zaměstnanců na plný úvazek), což je asi o čtyři procenta více než o rok dřív.

Související