Kontrakt zahrnoval výrobu a instalaci 38 míst pro nakládku a vykládku zboží. Každé z nich přitom tvoří systém zahrnující sekční vrata, výsuvné vyrovnávací můstky s nafukovacími těsnicími límci, halogenová osvětlení ložných ploch a požární uzávěry, uvedl jednatel a ředitel společnosti TLS CZ Ivo Luňák.

Nový terminál v Syrovicích u Brna by měl Gebrüder Weiss dokončit letos v září. Na pozemku o rozloze 32,5 tisíce metrů čtverečních bude firma využívat skladovou halu, překladiště a rozlehlé kancelářské prostory. Moderní logistické a distribuční centrum bude sloužit jako překladiště pro země střední Evropy.

Tyros Loading Systems CZ, který provozuje výrobní závod v Novém Bydžově na Královéhradecku, letos plánuje zvýšení obratu zhruba o desetinu na 152 milionů korun. Hrubý zisk by měl dosáhnout asi šesti milionů korun, řekl Ivo Luňák. Firma patří mezi největší dodavatele speciální vratové a nakládací techniky v ČR a na Slovensku. Podnik je součástí holdingu Loading Systems se sídlem v nizozemském Lelystadu, na jehož obratu se podílí 15 procenty.

Související