Nové působiště DB Schenker v Novém Jičíně se nachází v tamním CTParku. Sklad pozemních přeprav využívá halu o rozloze 1850 metrů čtverečních. Objekt je vybaven 22 hydraulickými rampami včetně jednoho páru jumbo můstků a k dispozici jsou i dva sklopné můstky pro dodávky.

DB Schenker z tohoto cross-dockového překladiště zajišťuje rozvoz a svoz zásilek v oblasti severní Moravy, přímými linkami je napojeno na další pobočky na Moravě a v Čechách a směřují sem také tři mezinárodní linky, a to z Polska, Německa a Slovenska.

Kvalitní prostory s možností dalšího růstu si DB Schenker našel i v Humpolci. Nová moderní skladová hala CTParku Humpolec II disponuje plochou 2600 metrů čtverečních a výškou 10,5 metru. K jedněm vjezdovým vratům se přidávají další čtyři hydraulické rampy. „Nový areál teď objemově a kvalitativně plně vyhovuje potenciálu naší pobočky v Humpolci,“ řekl Tomáš Holomoucký, ředitel DB Schenker. Místní logistický terminál slouží jako cross-dockové překladiště pro svozy a rozvozy v rámci Vysočiny a je také propojen každodenním spojením s Prahou a Brnem.

Stěhování začátkem ledna 2016 neminulo ani pobočku železničních přeprav DB Schenker, která se z kanceláře v pražských Holešovicích přesunula do centrály společnosti v Rudné u Prahy.

Související