Vedle bloku, který bude zaměřený právě na nové logistické technologie a postupy, se konference zaměří i na bezpečnost v přepravě a skladování a logistiku v e-commerce. Nosným prvkem akce budou diskuze na témata jako Přinášejí moderní technologie efektivnější logistiku?, Jak eliminovat bezpečnostní rizika v přepravě a Nové přístupy e-shopů a doručovatelů zásilek.

Vedoucí logistiky Škoda Auto Jiří Cee bude ve své přednášce mluvit o tom, že moderní logistika představuje zásadní prvek řízení firmy a neměla by se podceňovat. „Logistika Škoda Auto potvrzuje svými procesy korporátní slogan Simply Clever. V našich procesech jsou zohledněny všechny nejdůležitější elementy, mezi nimiž je třeba udržovat přirozenou rovnováhu. Do těchto elementů řadíme kvalitu, efektivitu, optimální náklady, transparentnost, jednoduchost a zároveň spolehlivost. To vše potom aplikujeme s ohledem na inovace a tzv. green logistics,“ říká Jiří Cee.

Business development manager Kühne + Nagel, Michal Nevrlý, ke své přednášce říká: „Prostřednictvím internetu si dnes objednáváme téměř všechno kromě nákladní letecké a námořní přepravy. Unikátní on-line řešení KN FreightNet umožnilo, že přepravu zásilek si dnes můžeme poptat, objednat, monitorovat i uhradit bez psaní e-mailů, bez telefonování a hlavně bez čekání. Samozřejmě ve více cenových relacích podle požadavků a přání zákazníka a ve formátu all inclusive – tedy včetně palivových, letištních, bezpečnostních a dalších poplatků.“

Kromě dvou zmíněných proběhne na konferenci ve třech tématických blocích ještě dalších šest přednášek a tři hodinové diskuze, kterých se zúčastní celkem 19 odborníků na různé aspekty logistiky a nákladní dopravy.

Související