FM Logistic a Spear Logistics budou na indickém trhu společně působit ve strategických sektorech, jako jsou e-commerce, telekomunikace, automobilový průmysl, spotřební zboží nebo strojírenství.

Spear Logistics patří mezi pět předních poskytovatelů logistických služeb v Indii. Firma byla založena v roce 2001 a poskytuje řadu služeb jako skladování, distribuci, řízení dopravy a služby s přidanou hodnotou, například co-packing.

Spear Logistics má celkem 1600 zaměstnanců, kteří působí v 75 skladech ve 23 indických městech. Firma disponuje skladovou plochou o rozloze 270 000 metrů čtverečních a spolupracuje s přibližně 100 obchodními partnery v oblasti dopravy a distribuce.

FM Logistic v rámci svého strategického plánu „Ambice 2022“ expanduje do nových oblastí na tzv. rychle se rozvíjejících trzích. Na čínský trh vstoupila už v roce 2005, před třemi roky pak provedla akvizici v Brazílii.

Indická ekonomika zaznamenala loni sedmiprocentní nárůst. Do roku 2030 se má podle prognóz stát největším spotřebitelským trhem a třetí největší ekonomikou světa. Zatímco některé z rychle se rozvíjejících trhů v poslední době stagnovaly, právě Indie zažívala spíše pomalejší, ale stabilní nárůst.

Současný manažerský tým Spear Logistics bude pod novým majoritním akcionářem pokračovat ve vedení společnosti. Jeden ze zakladatelů, Gautam Dembla, zaujme pozici generálního ředitele.

„Akvizicí Spear Logistics posílíme naši společnost o řadu významných logistických odborníků,“ uvádí Jean-Christophe Machet, prezident FM Logistic. „Nové týmy představují mimořádný přínos v plnění požadavků našich zákazníků na tomto významném trhu spotřebního zboží.“

Související