Historie Dachser Czech Republic se datuje do roku 1992, kdy byla založena společnost E.S.T. poskytující služby v oblasti mezinárodní a vnitrostátní kamionové spedice, skladování a celních služeb. Portfolio společnosti se postupně rozšířilo i o služby v oblasti letecké a námořní dopravy.

V roce 2004 se E.S.T. stala exkluzivním partnerem skupiny DACHSER pro Českou republiku a před deseti lety, v roce 2006, s ní uzavřela smlouvu o joint venture. Proces integrace do této mezinárodní logistické skupiny s korporátním sídlem v německém Kemptenu byl dokončen v roce 2010 přejmenováním na DACHSER Czech Republic.

„Deset let v rodině Dachser, jak my říkáme, nám přinesl přesně to, co jsme od takového zásadního kroku v historii firmy očekávali – umožnil nám enormní růst, a to nejen v hospodářských výsledcích, ale především v dalším zkvalitňování našich služeb a nabízení takových řešení, která stále náročnější zákazníci očekávají,“ uvedl Petr Kozel, zakladatel E.S.T. a nynější ředitel Dachser Czech Republic, a dodává: „My jsme naopak do skupiny přinesli hluboké znalosti českého trhu a místních specifik.“

Firma má dnes v České republice osm poboček, nabízí svým zákazníkům 83 pravidelných denních linek do 37 destinací v celé Evropě, disponuje více než 50 000 metrů čtverečních skladových prostor a zaměstnává 500 logistických specialistů a dalších 200 lidí pracuje v barvách společnosti na pozicích řidičů u jeho dodavatelů.

Za posledních deset let společnost investovala stovky miliónů korun do poboček na území České republiky, které se staly součástí celofiremní sítě. Například v Kladně vybudovala překládkovou halu a nové sídlo firmy za 225 milionů korun.

Související