Po předloňském vítězství projektu Škody Auto je to už podruhé, co český logistický koncept výrazně bodoval v prestižní soutěži o evropský logistický projekt roku.

Kiekert CS vstupovala do soutěže s řešením vlastní výrobní logistiky postaveným na nahrazení klasického skladu moderním plně automatickým skladem. Vlastní výstavbě předcházelo kompletní přepracování logistického systému a jeho příprava na nové uspořádání.

Řešení ve svém důsledku přineslo významné zlepšení výkonu a efektivity celého komplexu logistických procesů ve firmě i celkové kapacity skladu. Přitom došlo k výraznému snížení počtu pracovních míst zejména v oblasti obslužného personálu. Návratnost celkové investice je v horizontu maximálně tří let.

„Plně se potvrdila naše očekávání, a to zvýšením efektivity vychystávání materiálu do výroby a celkovou optimalizací toku materiálu v rámci celého interního řetězce,“ uvedla manažerka logistiky společnosti Kiekert CS Lucie Brklová. „Zvýšená kapacita skladu zároveň zajistila zvládnutelnost stálého nárůstu objemů produkce, který by jinak vyžadoval využití externího skladování.“

Vítězným projektem letošního ročníku se nakonec stalo řešení společnosti BLG Logistics, jehož podstatou je vytvoření plně automatizovaného provozu pro logistiku e-shopového zboží včetně manipulace s vráceným zbožím. Součástí projektu je i využití robotické práce a autonomního pohybu mobilních vozíkových regálů po volné ploše.

Související