Logistická firma Gebrüder Weiss začala informovat o předpokládaném času doručení sběrných zásilek v reálném čase. Příjemce obdrží údaj o dvouhodinovém časovém úseku, ve kterém bude konkrétní zásilka doručena na místo.

Výpočet údaje ETA (Estimated Time of Arrival) probíhá v reálném čase a údaje o dvouhodinovém určení se automaticky aktualizují v pětiminutových intervalech podle aktuální dopravní situace na silnicích. Výpočet časového úseku v koncovém doručení je zúžen na dvouhodinový interval pro vlastní předání zásilky. Proces odeslání zásilky může příjemce sledovat online.

Digitální službu ETA poskytuje pro sběrné zásilky Gebrüder Weiss zdarma na svém webu všude tam, kde zajišťuje finální doručení – v celé síti firmy, od švýcarské Basileje po gruzínské Tbilisi

„ETA umožní firmám lepší a přesnější plánování výrobních procesů a obchodních aktivit,“ říká Jan Kodada, obchodní a marketingový ředitel.

Spuštění nástroje ETA je součástí digitální strategie rakouské nadnárodní firmy. Cílem je nabízet kombinaci fyzických výkonů a digitálních nástrojů. Gebrüder Weiss v této oblasti v uplynulých letech spustil řadu aktivit a v letošním roce chystá zahájit provoz zákaznického portálu myGW.

Související