Poskytovatel logistiky pro automobilový průmysl společnost Gefco uzavřela smlouvou se značkou Subaru. Kompletuje tak portfolio značek skupiny Emil Frey v České republice. V logistickém centru Gefco v Kolíně má již nyní divize logistiky hotových vozů FVL na starosti značky Peugeot, Citroen, DS a Opel a stará se o kompletní logistický proces od transportu, skladování, přípravy vozů až po distribuci do dealerské sítě.

Po posledním přírůstku v podobě značky Opel, která patří mezi klienty od loňského září, přichází do klientského portfolia další novinka. Od 1. ledna 2021 Gefco zajišťuje pro Subaru kompletní logistické toky, včetně transportu z nizozemského Rotterdamu do logistického distribučního centra v Kolíně, kde budou poskytnuty další služby.

Ročně by mělo procesem skladování i kompletní kontroly vozů před doručením (PDI – Pre Delivery Inspection) projít na 1000 vozů. Auta kompletně připravená k provozu budou následně v rámci služeb Gefco distribuovány do jednotlivých dealerství Subaru.

„Jsem moc rád, že se nám podařilo rozšířit spolupráci i na Subaru a dosáhnout tak spolupráce se skupinou Emil Frey napříč všemi značkami,“ uvedl Miloš Mrázek, ředitel divize FVL pro klastr Česko- Slovensko-Maďarsko.

Související