Česká přepravní firma VCHD Cargo převzala německého speditéra Völker Logistik. Akvizicí posílí VCHD Cargo v mezinárodních linkových přepravách i v přepravách na kratší vzdálenosti v rámci Německa, včetně obsluhy „poslední míle“. Z německé firmy získá i zkušené řidiče.

V historii VCHD Cargo se jedná o dosud největší investici. Firma na německý trh vstoupila v roce 2019 založením sesterské společnosti VCHD Cargo GmbH se sídlem v Radeburgu. Díky Völker Logistik bude moci využívat místních znalostí německého přepravního trhu. Spojení přinese rovněž synergie v personální oblasti zejména na pozicích profesionálních řidičů. 

„Na německém trhu jsme hledali dobře etablovanou společnost s výhodnou logistickou polohou a v neposlední řadě také s podobnými hodnotami,“ říká Petr Kozel, CEO a předseda představenstva VCHD Cargo. „Ve Völker Logistik jsme našli nejen specialistu na německý trh se strategickým umístěním v centrálním Německu s výbornou dostupností do zemí Beneluxu, Švýcarska a Francie.“

Völker Logistik vznikla v roce 2005 jako rodinná společnost zaměřená na poskytování služeb v oblasti přepravy, manipulace, skladování a poradenství. Specializuje se na lokální přepravy na krátké vzdálenosti a speciální dálkové přepravy v rámci celého Německa. Nabízí nejrůznější řešení distribuční logistiky například pro velkoobchody s elektrotechnikou a výrobce pro zdravotnictví a je rovněž specialistou na dodávky realizované nočními přepravami a s dodáním do druhého dne, a to s velkým dosahem do mnoha spolkových zemí Německa.

„Současná situace na německém trhu s přepravami je velmi ovlivněna stále se zvyšující poptávkou na straně jedné a nedostatkem profesionálních řidičů na straně druhé,“ říká Niko Völker, jednatel a prokurista Völker Logistik.

VCHD Cargo je česká přepravní společnost s více než dvacetiletou tradicí. Rodinným podnikem je i Völker Logistik a obě firmy spojují tradiční hodnoty a přístup k podnikání.

Související