Návštěvníky filmového festivalu v Karlových Varech mohou letos poprvé využít bezplatnou službu osobního asistenta, kterou zajišťuje logistický start-up DoDo. Kurýři jsou návštěvníkům zdarma k dispozici po celou dobu konání festivalu a pomáhají například s vyřizováním lístků, dovozem zapomenutých věcí nebo dalšími pochůzkami.

Kromě zpříjemnění zážitku z celé akce chce DoDo návštěvníkům také demonstrovat možnosti udržitelné městské logistiky a ukázat, že rychlé a ekologické doručení usměvavým kurýrem není žádné sci-fi. Kurýři celý festival obslouží pouze pěšky nebo za využití elektrokol či cargokol a k dispozici budou jak filmovým nadšencům, tak i celému produkčnímu týmu.

Start-up DoDo se stal oficiálním "delivery partnerem" letošního ročníku KVIFF a v rámci spolupráce nabízí služby svých kurýrů zdarma po celou dobu trvání festivalu. Kromě tradičního rozvozu jídla mohou být kurýři na místě návštěvníkům k dispozici také k zajištění různých drobných pochůzek. Vyřídit tak mohou třeba vyzvednutí zapomenuté kravaty na hotelu, nebo v případě potřeby najdou nejbližší čistírnu a zajistí celý proces tak, aby si návštěvník jen včas převzal připravený oblek. Nápomocni ale jsou také při řešení běžných starostí návštěvníků, kteří mají od rána až do večera nabitý program ve městě a na některý z DoDo pointů dovézt třeba nabíječku na telefon či powerbanku.

Související

Celá služba je stavěna tak, aby pro ni našli využití pokud možno všichni návštěvníci festivalu. Někteří ocení dovezení zapomenutých lístků až před kinosál, někteří jsou zase ráno po náročném večírku rádi za možnost doručení aspirinu až ke dveřím hotelového pokoje, píše se v tiskové zprávě společnosti. Kromě možnosti doručování na smluvenou adresu se navíc po celé promenádě nachází osm viditelně označených DoDo pointů, které slouží jako předávková místa, kde si návštěvníci „zásilku“ převezmou třeba během procházky po městě. „Naším cílem je to, aby si lidé po loňské pauze maximálně užili festival a nemuseli se zabývat záležitostmi, které jim ubírají čas na zábavu,“ popisuje Michal Menšík, CEO start-upu DoDo.

DoDo na festivalu funguje i jako asistent realizačního týmu. „Budeme převážet věci mezi Prahou a Karlovými Vary a v případě potřeby budeme k dispozici celému týmu přímo na místě. Uvědomujeme si, že celý organizační tým je vystaven velkému tlaku na to, aby byl letošní ročník festivalu vydařený, a jsme připraveni udělat maximum, abychom organizátorům co nejvíce uvolnili ruce na důležitější činnosti,“ dodává Michal Menšík.

Jednou z hlavních vizí DoDo je udržitelná městská logistika a veškeré služby start-upu na festivalu se proto obejdou bez využití automobilů. Celý festival obsluhují pouze kurýři na elektrokolech a kurýři-pěšáci. Tím chce DoDo dosáhnout co nejefektivnějšího doručování po městě, aniž by kurýři přitížili životnímu prostředí nebo zvýšili dopravní vytíženost během festivalu.

Související