CTP, jeden pěti největších průmyslových developerů v Evropě, jehož podnikání odstartovalo v Česku a jehož akcie se obchodují na Amsterodamské burze Euronext, kupuje Amsterdam Logistic Cityhub. Jde o největší realitní transakci průmyslové nemovitosti v Nizozemsku v historii země. Společnist CTP za budovu, která bude dostavěna koncem roku 2022, zaplatí 307 milionů eur, tedy bezmála osm miliard korun.

Městké logistické centrum v přístavní amsterdamské čtvrti Western Docklands bude po dokončení disponovat 120 tisíci metry čtverečními plochy pro skladování a doručování poslední míle. Víceúrovňové centrum nabídne také 11 tisíc metrů čtverečních kanceláří, 1700 parkovacích míst, 200 nakládkových doků a 180 metrů dlouhé nábřeží. CTP budovu kupuje od podnikatelů Wima Beelena (Larendael Development) a Paula Vermaata (Bridges Real Estate).

Projekt je odpovědí na silnou poptávku po skladovacích prostorech vhodných pro koncové doručení do centra Amsterdamu po zemi i po vodě, a to bezemisním způsobem. Amsterdam Logistic Cityhub má strategickou polohu v amsterdamském přístavu s přímým přístupem na městský okruh a severní mořský kanál. Budova bude dokončena ve čtvrtém pololetí 2022 a již nyní je částěčně pronajata.

Související

Objekt je konstruován s ohledem na maximální ekologické standardy a provoz na úrovni energetické neutrality. Samotná budova bude napájena vlastními fotovoltaickými panely a větrnými turbínami. Po vodě pak bude obsluhována loděmi s elektrickým pohonem. Budova samotná cílí na ekologický standard BREEAM Excellent. „Amsterdam Logistic Cityhub je pionýrský počin v oblasti obsluhy přetížených městských center a poptávka po podobných typech budov dle nás jen poroste,“ řekl Ralph de Munnik, ředitel CTP pro Nizozemsko.

Související