Se systémem Ergopick lze efektivně a ergonomicky manipulovat, popř. vychystávat objemná nebo těžká, jako jsou až 40 kg těžké krabice, pytle, kbelíky s barvou, sudy, kufry apod. Dosah má poloměr 2,1 m při pracovní oblasti až 230 stupňů kolem vozíku.

Písmeno „S“ označuje u vozíku nůžkový zdvih. Ten umožňuje zvedání dvou palet do ergonomicky pohodlné výšky 785 mm. Díky přísavnému zařízení může jedna osoba bez námahy manipulovat i s neskladnými produkty.

Systém Ergopick umožňuje nakládku přímo na místě skladování a šetří tím další přepravu zboží. V oblasti montáží lze Ergopick využívat k uchopování a přepravě výrobků, čímž doplní, popř. nahradí stacionární jeřábovou jednotku.

Při vývoji byl kladen velký důraz na bezpečnost: díky elektronické kontrole pozice ramene výložníku je zajištěno, že se během jízdy nachází vždy uvnitř kontur vozíku a nevzniká nebezpečí kolize. Při vychystávání je možné vozíkem CX-S 16 pomocí tlačítek na boku najet sníženou rychlostí a s mírně vysunutým výložníkem přesně do požadované pozice.

Flexibilní hadicový zvedací systém umožňuje nasazení různých chapadel s ovládáním jedním prstem. Integrovaný rychloupínací adaptér pak umožňuje snadnou výměnu chapadla.

Související