Síť pozemních přeprav společnosti Dachser je tvořena spojnicemi mezi jednotlivými pobočkami – přímými linkami sběrné služby, většinou s každodenním odjezdem. Tento systém společně se strategicky umístěnými pobočkami v blízkosti klíčových zákazníků a výrobních a retailových center, které jsou opěrnými body celé sítě, zajišťuje spolehlivé dodací lhůty. Vychází také vstříc požadavkům na distribuci menších objemů s častější frekvencí doručování.

„Na velkých  pobočkách to často vypadá jako na letišti – čísla a odjezdy importních a exportních linek se mění na velkých digitálních tabulích a vládne tu přesně řízený pohyb zásilek a našich pracovníků, kteří vychystávají zboží či nakládají nebo vykládají výměnné nástavby,“ uvádí Jan Polter, obchodní ředitel Dachser Czech Republic.

Linky sběrné služby jsou zpravidla realizovány ve výměnných nástavbách, které nejen umožňují nakládku většího množství palet než běžné návěsy, ale díky možnosti odstavení od tažného vozidla mohou být naloženy s předstihem nebo využity jako mezisklad.

Soupravy se dvěma výměnnými nástavbami na pravidelných linkách míří nejčastěji do Německa, následují destinace na Slovensku a ve Francii. Nejvzdálenější destinací je Santa Perpetua u Barcelony ve Španělsku, kam pravidelná linka urazí vzdálenost více než 1700 kilometrů.

Nová linka do Frankfurtu je zároveň 32. linkou Dachseru k našim západním sousedům. „Německo je nejvýznamnějším obchodním partnerem České republiky a to se zrcadlí i v poptávce našich zákazníků, potažmo ve struktuře našich přímých linek. Nová linka do Frankfurtu doplnila naše portfolio a obsluhuje zákazníky například z oblasti elektrotechniky či výrobce rychloobrátkového zboží,“ vysvětluje Jan Polter.

Související