E-shop Alza zavedl vlastní rychlé doručování zásilek v Česku před dvěma lety. Svou dopravní flotilu mají dnes také rozvozci či prodejci jídla, jako je DámeJídlo.cz nebo Koloniál.cz. Nyní se k nim přidává i lékárenský e-shop Pilulka.

Služba je v současnosti dostupná téměř v celé Praze a v následujících měsících ji firma plánuje rozšířit i do dalších regionů v České republice a na Slovensku.

Doručování probíhá ve třech časových pásmech dopoledne, odpoledne a večer. Pokud je časové okno ještě volné, zákazník si jej může zvolit hodinu před začátkem rozvozu.

Při nákupu nad 500 korun je doručení zdarma, jinak stojí 69 korun, případně 79 za doručení v nejbližším časovém pásmu. Expresní doručení Alzy stojí při platbě předem 99 korun.

„Jako hlavní benefit této služby vidíme možnost doručení léků seniorům až do bytu bez nutnosti čekat na pošťáka. Druhou zákaznickou skupinou pro službu jsou pečující osoby, například maminky pečující o děti, které nemohou opustit a nemají jak se rychle dostat k potřebným lékům,“ říká spolumajitel firmy Martin Kasa.

Lékárenská skupina Pilulka působí na trhu přes tři roky a zaměstnává více než 180 zaměstnanců po celé ČR. Vedle internetového obchodu provozuje také síť kamenných lékáren, které slouží i jako výdejní místo pro e-shop.

Související