Evropská komise schválila v dubnu spojení firem Smurfit Kappa Group se sídlem v Irsku a WestRock Company se sídlem ve Spojených státech. Fúze, kterou obě firmy ohlásily loni v září, nebudí podle komise obavy z narušení hospodářské soutěže.

Spojením vznikne Smurfit WestRock, nový globální lídr v oblasti udržitelného balení, s velkým rozsahem sortimentu, kvalitou a produktovou i geografickou rozmanitostí. Očekává se, že spojení přinese vyšší provozní efektivitu i zvýšené výnosy ve více než 500 výrobních závodech a 67 papírnách Nová společnost bude mít sídlo v Irsku.

Obě firmy věří, že spojením jejich dvou portfolií s jedinečnou rozmanitostí recyklovatelných a biologicky rozložitelných produktů a vysokou mírou inovací v oblasti udržitelnosti vytvoří globálního lídra. Ten získá silnou pozici s významnou přítomností v Evropě a Americe a geografickým dosahem ve 42 zemích. Spojení tak přinese možnost výrazného zaměření na zákazníka podle jeho lokální kultury.

Související

Smurfit WestRock povedou zkušené manažerské týmy s prokázanými výsledky, které zajistí plynulý chod nové společnosti. V čele stanou Tony Smurfit jako CEO a Irial Finan jako předseda představenstva.

Související