Nedávné mistrovství světa v hokeji v České republice se stalo díky zlaté medaili našich borců sportovní událostí roku, ale pro pořadatele a organizátory bylo zároveň akcí, při níž byl pochopitelně kladen velký důraz na bezpečnost diváků a všech účastníků. V Praze jim v tom letos pomáhala novinka společnosti Hörmann – speciální bezpečnostní sloupky zabraňující vjezdu těžkých nákladních vozidel mezi lidi.

Nelehký úkol zajistit na hokejovém mistrovství bezpečnostní a sanitární servis připadla mimo jiné firmě Toi Toi, která ve své promyšlené koncepci využila i deseti sloupků Hörmann Pilomat OctaBlock. Ty váží 350 kilogramů, na výšku měří 120 centimetrů a jsou zapuštěny do šestihranné základny. Díky své konstrukci jsou schopny zvednout nákladní vozidlo za přední nárazník, čímž efektivně zabrání jeho dalšímu pohybu. Tato vlastnost z nich činí spolehlivější řešení než tradiční betonové zátarasy, které mohou velká nákladní auta prorazit. Další výhodou těchto sloupků je jejich flexibilita. Na rozdíl od betonových zátarasů, které nelze snadno přesouvat, mohou být sloupky velmi operativně umístěny tam, kde jsou aktuálně nejvíce potřeba.

„V případě pražského Mistrovství světa v hokeji se jednalo o pilotní projekt využití bezpečnostních sloupků, ale jejich velká premiéra je čeká teprve na nadcházejícím Mistroství Evropy ve fotbale, které bude od poloviny června probíhat v Německu a kde bude tato novinka naší společnosti využita ve skutečně širokém měřítku,“ uvedl Otto Burger, jednatel společnosti Hörmann ČR.

Rodinný podnik Hörmann je předním světovým výrobcem dveří a vrat. Od svého založení v roce 1935 společnost vyrobila a na celém světě prodala více než 15 milionů vrat. Dnes pro ni pracuje přes 6000 zaměstnanců ve 27 výrobních závodech v Evropě, Severní Americe a Asii, které produkují vysoce kvalitní vrata, dveře, zárubně a pohony pro soukromý i průmyslový sektor. V České republice působí od roku 1997 a v roce 2023 dosáhla na tuzemském trhu obratu ve výši 900 milionů Kč.

Související