Mezinárodní poskytovatel přepravních a logistických služeb potvrdil své směřování k udržitelnému rozvoji tím, že o další rok prodloužil spolupráci s programem HHLA Pure ve svých pobočkách v České republice, na Slovensku a v Maďarsku.

Cílem spolupráce mezi společností cargo-partner a programem HHLA Pure, která byla zahájena v roce 2023, bylo podpořit klimaticky neutrální dopravní řetězce z evropských přístavů do vnitrozemí. HHLA Pure, iniciativa společností Hamburger Hafen und Logistik (HHLA) a Metrans, spojuje silné stránky Hamburku jako největšího evropského železničního přístavu s ekologickými řešeními železniční přepravy společnosti Metrans, která využívá energeticky účinné elektrické vlaky a lehké ploché vagóny.

Program zahrnuje řadu ekologických opatření, včetně používání moderních hybridních a elektrických lokomotiv, rozsáhlé elektrifikace procesů v kontejnerových terminálech HHLA a vlaků a vagonů s optimalizovanými emisemi oxidu uhličitého, které provozuje společnost Metrans. Kromě toho jsou veškeré nevyhnutelné emise oxidu uhličitého kompenzovány prostřednictvím certifikovaných rozvojových projektů podle nejvyššího mezinárodního standardu (Gold).

Související

„Ve společnosti cargo-partner se snažíme minimalizovat naši uhlíkovou stopu a přispívat k udržitelnosti životního prostředí,“ řekl Luca Ferrara, CEO společnosti cargo-partner. „Naše pokračující spolupráce s programem HHLA Pure odráží naše trvalé úsilí nabízet našim zákazníkům inovativní, ekologická řešení a zároveň pozitivně ovlivňovat životní prostředí.“

Česká republika a Slovensko

V České republice a na Slovensku umožnila spolupráce společností cargo-partner a Metrans v roce 2023 klimaticky neutrální přepravu na trasách do a z Hamburku, Bremerhavenu a Koperu. Česká pobočka společnosti odbavila v uplynulém roce prostřednictvím programu HHLA Pure zásilky v objemu 3650 TEU, na Slovensku zatímco společnost cargo-partner úspěšně přepravila 3181 TEU klimaticky neutrálním způsobem.

Slovenská pobočka již před vstupem do programu HHLA Pure začala ve svém skladu v Dunajské Stredě od roku 2012 zavádět technologie šetrné k životnímu prostředí, včetně používání elektrických vysokozdvižných vozíků namísto nákladních automobilů při přepravě kontejnerů z terminálu Metrans do svého logistického centra v Dunajské Stredě. Díky prodloužení spolupráce s programem HHLA Pure o další rok nyní pobočky společnosti cargo-partner v České republice a na Slovensku rozšířily působnost programu na další přístavy, včetně Gdaňsku, Wilhelmshavenu, Rotterdamu, Terstu a Rijeky.

Maďarsko

V prvním čtvrtletí roku 2023 se k programu HHLA Pure připojila také společnost cargo-partner Maďarsko, což jí umožňuje bezemisní překládku a přepravu námořních kontejnerů z a do Hamburku, Bremerhavenu, Koperu, Duisburgu, Inđije (Srbsko), Gdaňsku, Wilhelmshavenu, Rotterdamu, Terstu a Rijeky. První elektrický kamion dorazil do skladu cargo-partner v Maďarsku v květnu 2023 a společnost nadále nabízí dodávky elektrickými vozidly jako doplňkovou službu.

V loňském roce odbavila společnost cargo-partner Hungary prostřednictvím programu šetrného k životnímu prostředí celkem 6054 TEU z a do Budapešti. Prodloužení spolupráce s programem HHLA Pure v Maďarsku potvrzuje oddanost společnosti cargo-partner udržitelným logistickým řešením.

Řada poboček společnosti cargo-partner v jiných zemích rovněž zahájila řadu iniciativ s cílem minimalizovat negativní dopady na životní prostředí: od zavedení kanceláří bez papíru přes podporu udržitelného leteckého paliva až po instalaci fotovoltaických systémů v několika skladech nebo ikonický sklad logistického poskytovatele poblíž vídeňského letiště, který je celý postaven ze dřeva.

Související