Mezinárodní poskytovatel přepravních a logistických služeb nadále prokazuje své odhodlání poskytovat inovativní řešení přizpůsobená potřebám různých odvětví. Se strategicky umístěnými sklady po celém světě, nabízí cargo-partner specializované služby určené k optimalizaci dodavatelských řetězců a zvýšení provozní efektivnosti svých klientů.

Na Slovensku společnost cargo-partner rozšířila spolupráci s dlouholetým zákazníkem, globálním výrobcem špičkových technologií, který dodává také komponenty pro elektromobily. Hlavní výzva zákazníka spočívala v koordinaci přepravy z jeho čtyř výrobních závodů na Slovensku, v Maďarsku a ve Španělsku k jeho OEM partnerovi v Německu, včetně vrácení prázdných přepravek na malé díly (KLT).

Pro zefektivnění tohoto procesu bylo zřízeno centrální skladovací a distribuční centrum v iLogistics Centre cargo-partner v Dunajské Stredě, které využívá rozsáhlou přepravní síť logistického poskytovatele po celé Evropě. V současnosti společnost cargo-partner vyřizuje pro dodavatele automobilového průmyslu přibližně 180 objednávek denně. To zahrnuje denní dodávky řídicích systémů z výrobních závodů zákazníka do skladu cargo-partner, jakož i skladování, odchozí objednávky na základě požadavků distributora OEM, přebalování a mytí KLT pomocí vlastní průmyslové myčky umístěné ve skladu – vše v souladu s přísnými normami automobilového OEM.

Související

Specializované e-commerce řešení v Hongkongu

Tým v Hongkongu zřídil specializované e-commerce centrum ve skladu společnosti cargo-partner o rozloze 13 tisíc čtverečních metrů. Komplexní řešení e-fulfillmentu bylo vytvořeno pro dvě známé maloobchodní značky z Koreje, které prodávají své výrobky prostřednictvím více e-commerce platforem, jako je Shopify nebo HKTVmall, největší platforma pro online nakupování v Hongkongu. Spolupráce se ukázala jako mimořádně náročná vzhledem k prodeji výrobků 24 hodin denně, sedm dní v týdnu a krátký čas na přesun zásob od předchozích provozovatelů do nového skladu. Přesto společnost cargo-partner úspěšně zvládla přechod – se ztrátou pouze jednoho pracovního dne -, jakož i integraci systémů řízení skladů zákazníků.

Přesun zásob se uskutečnil během víkendů a svátků a lokálnímu týmu skladníků se podařilo bezproblémově integrovat více než 800 skladových jednotek a obalových materiálů na více než 450 čtverečních metrů. Od té doby tým spravuje až 3000 online B2C objednávek denně, což dokazuje schopnost společnosti poskytovat rychlá řešení šitá přímo na míru zákazníkům a jejich podnikání v oblasti e-commerce.

Bezproblémové řízení dodavatelského řetězce v Německu

Ve svém iLogistics Centrum v Sottrumu u Hamburku poskytuje cargo-partner integrovaná logistická řešení pro zákazníka, který vyrábí špičková závodní kola. Společnost dováží důležité výrobní díly z Asie prostřednictvím námořní přepravy, což vyžaduje přesné řízení zásob a sledování šarží pro účely výroby. Pracovní postup v Sottrumu je přesně vyladěn na zvládnutí těchto složitých problémů.

cargo-partner zajišťuje hladký přechod od sledování kontejnerů až po dohled nad jejich přijetím na terminálu a následným přijetím ve skladu společnosti v Sottrumu. K dispozici jsou flexibilní možnosti celního odbavení na terminálu a ve skladu (prostřednictvím T1). Kromě toho cargo-partner zajišťuje přesnou kontrolu zásob, pravidelně ověřuje reference, šarže a celní informace, aby se zaručilo, že správné zboží se dostane do výroby okamžitě. Zboží se připravuje a dodává v těsném souladu s výrobními cykly, přičemž se současně manipuluje s položkami s uhrazeným i neuhrazeným clem.

Účinná e-fulfillment podpora pro distributora hraček v Chorvatsku

V Chorvatsku cargo-partner spolupracuje s předním distributorem hraček a poskytuje efektivní logistickou podporu elektronického obchodu ze svého iLogistics Centra v Záhřebu. Vzhledem k častým sezónním nárůstům s více než 500 objednávkami denně zákazník požadoval komplexní služby včetně celní deklarace, balení a přebalování zboží se závazkem doručení do 24 hodin, jak bylo přislíbeno na webové stránce společnosti.

Společnost cargo-partner zavedla zjednodušený proces celního odbavení, balení, přebalování a montáže propagačních stánků, čímž zajistila přesnost a efektivnost v každém kroku. Specializovaný tým zajišťuje včasné dokončení, zatímco sofistikované připojení EDI minimalizuje manuální administrativní práci a usnadňuje tisíce výměn dat denně. Díky logistické podpoře společnosti cargo-partner dosáhl distributor hraček vyšší provozní efektivnosti, což mu umožnilo soustředit se na hlavní obchodní cíle, kterými jsou optimalizace zásobování a zvýšení prodeje. Díky tomu mohla společnost rozšířit svoji působnost a zároveň si zachovat pověst společnosti, která se vyznačuje včasnými dodávkami a výjimečnými službami.

Zjednodušená logistika náhradních dílů v Rakousku

V Rakousku pomohla společnost cargo-partner mezinárodnímu výrobci strojů centralizovat logistiku náhradních dílů využitím nejmodernějších zařízení v cargo-partner iLogistics Centre Fischamend v blízkosti vídeňského letiště. Díky konsolidaci logistiky náhradních dílů na centrálním místě nyní výrobce profituje z efektivnějšího zpracování objednávek, pozdějších časů uzávěrek pro zákazníky, jakož i z mimořádných objednávek během státních svátků.

Klíčové požadavky zahrnovaly skladování malých dílů chráněné před UV zářením a prachem, jakož i skladování palet, dlouhého a těžkého zboží při zachování konstantní úrovně vlhkosti. Kromě toho iLogistics Centrum Fischamend zajistilo nakládání a vykládání chráněné před povětrnostními vlivy prostřednictvím bočních a zadních vchodů. Během tří měsíců společnost cargo-partner bez problémů přesunula 27 tisíc skladových jednotek z více výrobních závodů do svého logistického centra bez jediné chyby.

Související