Přední mezinárodní poskytovatel přepravních a logistických služeb, společnost cargo-partner, oznamuje otevření svého prvního skladu ve Velké Británii, což představuje významný milník v jejím strategickém úsilí o expanzi.

Nový sklad o rozloze 4460 čtverečních metrů se nachází v sousedství jedné z kanceláří cargo-partner v britském Basildonu. Doplňuje stávající provozní kanceláře společnosti ve Velké Británii v Manchesteru, Bradfordu a Londýně. Sklad v Basildonu je vybaven vyhrazenými prostory pro skladování palet, blokové skladování, skladování drobných dílů, kompletaci a balení i další služby s přidanou hodnotou, například přebalování či etiketování. Sklad bude obsluhován týmem specializovaných odborníků a vytvoří multifunkční silniční uzel usnadňující dovoz, vývoz, distribuci a služby elektronického obchodu v celé zemi.

Fergal Keenan, generální ředitel pro Irsko a Velkou Británii, řekl: „Jsme potěšeni, že pokračujeme v naplňování naší strategie růstu a budujeme další skvělé místo pro podporu našich zákazníků a partnerů. Doposud jsme vždy nabízeli skladovací služby prostřednictvím partnerů a sklad v Basildonu představuje naše první skladové zařízení ve Velké Británii, které spravuje sama společnost cargo-partner. Tato strategická investice představuje významný milník na naší cestě k poskytování komplexních logistických řešení našim zákazníkům.“

Související

Růst ve Velké Británii a Irsku

Expanze společnosti cargo-partner do Basildonu a otevření tohoto nového skladu navazuje na období rychlého růstu v zemi, kdy společnost v listopadu 2023 otevřela svou čtvrtou pobočku ve Velké Británii naproti londýnskému letišti Heathrow. Spolu s dobře zavedeným zastoupením v irském Dublinu má společnost cargo-partner dobrou pozici pro podporu podniků všech velikostí na britských ostrovech při řešení jejich místních i mezinárodních obchodních požadavků.

Silné zastoupení v Evropě

Rakouský poskytovatel logistických služeb má tradičně velmi silné zastoupení ve střední a východní Evropě a v poslední době výrazně investoval do rozšíření své působnosti v západní Evropě. Společnost má dlouhodobě zavedené pobočky v Německu, zemích Beneluxu, Švédsku a Irsku a nedávno rozšířila svou síť i do Velké Británie, Itálie a Španělska, čímž si zajistila svou přítomnost na všech nejdůležitějších trzích v regionu.

Globální skladovací řešení

Nový sklad v Basildonu se připojuje k portfoliu moderních skladů společnosti cargo-partner po celém světě, které poskytují vysoce kvalitní služby a spolehlivost. Společnost cargo-partner již provozuje hustou síť skladů v celé Evropě, jihovýchodní Asii a USA s celkovou skladovací plochou přes 300 tisíc čtverečních metrů. Mezi další významné logistické investice v západní Evropě patří iLogistics Center o rozloze 10 tisíc čtverečních metrů v německém Sottrumu u Hamburku a sklad o rozloze 5900 čtverečních metrů v nizozemském Roermondu.

Související