Mezinárodní poskytovatel přepravy a logistiky završil v dubnu první 100 dní členství ve skupině Nippon Express. Spolupráci zahájil velkolepou inaugurační slavností ve vídeňském paláci Hofburg. Následně se cargo-partner a Nippon Express hned pustili do práce. Pravidelně se schází více než deset pracovních skupin, které dosud řešily 180 úkolů.

Společnost cargo-partner, která byla založena v roce 1983 jako soukromá společnost, se rozrostla z pěti na čtyři tisícezaměstnanců se 160 pobočkami ve více než 40 zemích. Celosvětová síť cargo-partner je obzvláště silná ve střední a východní Evropě a ideálně doplňuje síť společnosti Nippon Express. Tato první část transformace se soustředila na identifikaci synergií a hledání oblastí, ve kterých se obě společnosti navzájem doplňují a využívají své silné stránky.

„Při pohledu na prvních 100 dní spolupráce jsem hrdý na profesionalitu, pozitivní přístup a odhodlání, které prokázaly týmy cargo-partner i společnosti Nippon Express. Máme jedinečnou příležitost vybudovat něco trvalého a velkého a začali jsme spolupracovat na projektech, abychom si navzájem pomáhali a podporovali se. Jsem plně přesvědčen, že ,najdeme cestu‘ tím, že to ,budeme brát osobně‘. Nejen z obchodního hlediska, ale i z hlediska firemní kultury se tyto dvě společnosti k sobě ideálně hodí,“ říká Luca Ferrara, CEO cargo-partner.

Související

Nový design loga

Jedním z prvních kroků bylo přizpůsobení vizuální identity společnosti cargo-partner a zavedení loga, které si stále zachovává tradiční racky společnosti cargo-partner, ale je doplněno nápisem Member of Nippon Express, aby se znázornilo, že společnost cargo-partner se nyní stala součástí ještě větší skupiny s více než 70 tisíci zaměstnanci. Toto logo je již viditelné na pobočce cargo-partner ve Fischamendu a postupně se zavádí do všech kanceláří cargo-partner.

Zavedení správného nastavení

Zvýšený objem v letecké a námořní přepravě zvýší konkurenční výhodu skupiny na globálním trhu. Umožní pohotově reagovat na různorodé požadavky zákazníků po celém světě, zlepší logistické možnosti mezi Asií a Evropou a posílí její globální strukturu zákazníků. Cargo-partner vyvinul speciální odborné znalosti v oblasti LCL. Jako jeden z předních poskytovatelů LCL přeprav ve střední a východní Evropě provozuje cargo-partner vlastní týdenní sběrné konsolidační linky z více než 20 asijských a východostředomořských zemí do svých terminálů v Koperu a Lublani.

Rozšíření skladovacích možností

Společnost cargo-partner nyní nabízí po celém světě 300 tisíc čtverečních metrů skladových prostor určených k optimalizaci dodavatelských řetězců a zvyšování provozní efektivity pro své zákazníky, od celodřevěného iLogistics Center ve Vídni až po moderní zařízení v Asii a USA. Společnost Nippon Express vlastní skladové prostory o rozloze přibližně 2,95 milionu metrů čtverečních v Japonsku a přibližně 2,4 milionu metrů čtverečních v zámoří. Společnost cargo-partner získá přístup i do těchto skladů, čímž získá větší flexibilitu pro dokonalou podporu dodavatelského řetězce svých zákazníků.

Společný projekt Expo 2025 v Ósace

Expo 2025 se bude konat v japonské Ósace od 13. dubna do 13. října 2025. Japonská asociace jmenovala společnost Nippon Express za poskytovatele komplexní logistiky pro Expo 2025. Je stanoveným zpracovatelem nákladu na místě, pověřeným a doporučeným poskytovatelem logistických služeb. Společnosti cargo-partner podpoří tento projekt svou hustou a rozsáhlou sítí ve střední a východní Evropě.

„Tohle jsou první vrcholy společné cesty, která teprve začala,“ dodává Luca Ferrara. „Příležitosti jsou nekonečné a my jako tým se je snažíme všechny využít.“

Související

Zaujal vás článek? Pošlete odkaz svým přátelům!

Tento článek je odemčený. Na tomto místě můžete odemykat zamčené články přátelům, když si pořídíte předplatné.

Odkaz pro sdílení:
https://logistika.ekonom.cz/c1-67319320-spolecnost-cargo-partner-zavrsila-v-dubnu-100-dni-jako-clen-nippon-express-spoluprace-probiha-ve-vice-nez-deseti-pracovnich-skupinach