Nízkonákladový přepravní systém se štíhlou strukturou pro dopravu zboží na paletách kamkoliv v Česku disponuje sítí 14 regionálních center, jedním centrálním překladištěm a sofistikovaným informačním systémem pro identifikaci zásilek a sledování jejich pohybu během přepravy.
Od stávajících systémů se liší především nízkými náklady při manipulaci a doručování zboží na paletách. Zcela unikátní je rovněž cenová politika. Ceny nejsou závislé ani na vzdálenosti odesílatele a příjemce, ani na hmotnosti palety. Za přepravu zboží na paletě EUR zaplatí zákazník paušální cenu bez ohledu na místo určení. Jediným parametrem je výška zboží včetně palety. Rozlišují se 3 kategorie – paleta s výškou do 60 cm stojí 480 Kč, do 110 cm 850 Kč a přes 110 cm (max. 220 cm) potom 1625 Kč. Poplatek za dobírku činí 50 Kč, za vrácení potvrzeného dodacího listu 20 Kč, za vrácení výměnné EUR palety 50 Kč. Všechny uvedené ceny jsou bez DPH. Ceník je konečný, nejsou uplatňovány žádné příplatky např. za mýtné či palivo.
Doprava na paletách zprostředkovává a zajišťuje přepravu zásilek v dodací lhůtě 24 h. Dodací lhůta začíná běžet uplynutím 17. hodiny dne převzetí zásilky k přepravě. V ceně přepravného je pojištění zásilky do výše 300 tis. Kč. Dražší zásilky je nutné připojistit – v takovém případě dopravce účtuje 0,6 % z ceny zásilky na 300 tis. Kč, minimálně však 100 Kč.

Pronájem plastových palet – paletový pool
Firma poskytuje také pronájem vlastních plastových palet nebo rollkontejnerů za režijní náklady. Tyto palety již nemusí odběratelé vracet zpět – stačí vrátit palety na kterémkoliv z regionálních dep. Každá paleta je vybavena čárovým kódem a originálním číslem pro účely sledování pohybu a počtu dnů pro fakturaci. Palety jsou schváleny pro použití v potravinářském průmyslu a jsou dostatečně odolné proti poškození.
Pronájem palety po dobu přepravy – max. 3 dny stojí 1 Kč/paletu/den, pronájem před a po ukončení přepravy systémem stojí 2 Kč/paletu/den, pronájem palety nesouvisející s přepravou pak 3 Kč/paletu/den. Za pronájem rollkontejneru firma účtuje 25 Kč/ks/den. Výhodou je možnost dalšího pronájmu palety odběratelem. Systém tak přináší velké úspory za vracení palet zpět k prodávajícímu.
Regionální depa se nacházejí v Hradci Králové, Vysokém Mýtě, Kolíně, Rudné u Prahy, Ústí nad Labem, Kadani, Plzni, Stříteži u Jihlavy, Brně-Slatině, Liberci, Českých Budějovicích a Olomouci. Více informací na www.dopravanapaletach.cz.

Související