„Naše strategie se soustředí na rozvoj nákladní železniční přepravy a souvisejících aktivit ve střední a východní Evropě,“ uvedl generální ředitel AWT Pierre Timmermans. „Domníváme se, že neželezniční portfolio AWT Čechofracht má nejlepší vyhlídky u jiné společnosti a DSV představuje ideální volbu.“ Podrobnosti týkající se transakce nebyly zveřejněny.

Neželezniční aktivity AWT Čechofracht zahrnují služby silniční, letecké a námořní spedice, které v posledních letech nijak významně nepřispívaly k růstu tržeb ani k zisku AWT. V rámci transakce se 188 zaměstnanců firmy přesune do DSV. Zbylý tým společnosti AWT Čechofracht se bude nadále zaměřovat na železniční přepravu.

Podle mluvčí AWT Katherini Koláčkové není součástí transakce prodej firmy AWT Čechofracht ani této značky, ale pouze část služeb, která v posledních několika letech tvořila zhruba pětinu tržeb AWT Čechofracht a méně než desetinu tržeb celé skupiny.

DSV chce touto akvizicí zejména posílit pozici všech svých divizí na českém trhu. „AWT Čechofracht je na českém trhu důležitým hráčem se silnou tradicí. Zaměření firmy, kterou jsme získali, odpovídá současným aktivitám DSV v ČR. Budeme tak dále rozvíjet lokální distribuční síť,“ řekl ředitel skupiny DSV Jens Bjorn Andersen. Aktivity Čechofrachtu v silniční, letecké a námořní nákladní dopravě a ve smluvní logistice generovaly za posledních 12 měsíců tržby ve výši zhruba 30 mil. eur (753 mil. Kč), uvedla DSV.

Fúzi již povolil český antimonopolní úřad, jak potvrdil jeho předseda Petr Rafaj. Podle něj nebude mít za následek podstatné narušení hospodářské soutěže.

Související