Zákazníci budou nyní moci těžit z přímého přístupu k ještě širšímu sortimentu vratných přepravních plastových obalů (RTP) z jediného zdroje. Kromě nejširší nabídky řešení systémů vratných přepravních plastových obalů na trhu budou „Schoeller Allibert“ také využívat společné odborné znalosti a zkušenosti, zejména se systémem nabídky služeb ve formě plného servisu známého pod názvem „Koncept 360°“, který nabízí zákazníkům „zajištění“ všech fází procesu balení – od počáteční analýzy nákladů na logistiku, přes konstrukci a design dle individuálních objednávek zákazníka a výrobu, možností pronájmu a poolingových služeb, až po recyklaci po konci životnosti přepravních obalů.
Eric De Bokx, výkonný ředitel Schoeller Allibert, komentuje: „Linpac Allibert a Schoeller Arca Systems operovaly na trhu společně jako sesterské společnosti již od akvizice společností OEP v březnu 2012. Protože se tyto dva podniky dokonale doplňovaly, bylo rozumné vytvořit z nich jedinou novou firmu a zkombinovat nejen jejich silné stránky, odborné znalosti a inovační produktové řady ale i jejich jména, s cílem vytvořit jediný špičkový podnik celosvětového významu zabývající se vratnými obalovými systémy. Naši zákazníci mohou nyní získat přístup k ještě širšímu portfoliu výrobků a využívat výhod racionalizace a zefektivnění procesu zpracování objednávek.“
V současné době je společnost Schoeller Allibert největším světovým výrobcem vratných plastových obalů určených pro manipulaci s materiály. Hlavní sídlo společnosti je v Nizozemsku, má více než 40 výrobních a prodejních podniků téměř ve všech evropských zemích, na americkém kontinentu a v Asii. Výrobkový sortiment zahrnuje velké i malé skládací kontejnery, kontejnery pro volně ložené nebalené zboží, plastové palety, stohovatelné a zasouvatelné přepravky, vozíky a víka.
Kromě toho nabízí Schoeller Allibert rovněž přepravní systémy navržené a konstruované přesně dle specifických potřeb jednotlivých zákazníků a průmyslových odvětví. Eric De Bokx dodává: „Neustálé inovační aktivity jsou jádrem našeho podnikání a Schoeller Allibert v současné době disponuje největším výzkumným a vývojovým centrem v průmyslovém odvětví. Naši zákazníci budou profitovat z našeho výzkumu. Při dnešní konkurenci na trzích se výhody plynoucí z inteligentních projektů a konstrukcí rychle zúročí v podobě větší výkonnosti a v úspoře nákladů na dodavatelské řetězce. A pravdou je, že velká většina inovací plastových obalových systémů byla vyvinuta právě společností Schoeller Allibert.”
Značka „Schoeller Allibert“ v sobě spojuje šedesátiletou zkušenost v oborech obalových systémů a logistice společností Linpac Allibert a SAS získaných v celé řadě průmyslových odvětví, včetně automobilového, nápojového, chemického a farmaceutického průmyslu, přepravy tekutých produktů, průmyslu pro zpracování potravin a zemědělství, maloobchodu, a rovněž recyklačního průmyslu a průmyslu pro zpracování odpadů.

 

Související