Firma investovala do nového distribučního centra 14,5 mil. korun. „Aktivity Brammer Czech se v posledních dvou letech rapidně rozrostly a stávající situace, především nevyhovující stav tří distribučních center, komplikované plánování struktury zásob a problematická logistika, vyžadovala změnu, která mohla vést k optimalizaci skladových zásob,“ uvedl Ladislav Burian, generální ředitel Brammer Czech pro ČR a SR.

„Přesun všech našich administrativních týmů pod jednu střechu nám také umožňuje vybudovat mnohem silnější tým a zřetelné úspory a významné skladové prostory nám umožní poskytovat služby našim zákazníkům mnohem rychleji," dodal.

Původně provozovala firma tři distribuční sklady – v Praze, Brně a Otrokovicích. Ty měly celkovou plochu asi 850 m2, na nichž bylo 430 paletových a 9040 policových pozic.

Nová budova NDC o ploše 1800 m2 nabídne 1000 paletových a 17 400 policových pozic s možností dalšího rozšíření – u policových regálů na dvojnásobek díky vytvoření patrové vestavby a u výškového paletového skladu zhruba o třetinu instalací dalších dvou řad.

V současnosti má firma obrat kolem 320 mil. korun ročně, sklad by měl podle Buriana vystačit až na více než trojnásobek.

NDC interior DSC5791

Součástí NDC bude i výstavní plocha „Centre of Excellence” o velikosti 90 m², kde se budou vystavovat vybrané výrobky.

V NDC je dnes zhruba 60 % všech zásob, zbylých 40 % je na pobočkách společnosti po České republice. Do budoucna firma plánuje přesunout do hlavního skladu až 90 % celkových zásob.

Skupina Brammer provozuje po Evropě přes 350 poboček v 15 zemích. Podle ředitele logistiky Pavla Dufka nemá v rámci kontinentu centrální distribuční sklad, strategií firmy je spíše vytvářet podobná národní centra, jaké vzniklo v ČR.

V ČR má Brammer asi 100 hlavních dodavatelů, kteří tvoří kolem 90 % obratu, a dalších zhruba 1000 menších. Obsluhuje u nás přes 1700 aktivních zákazníků. V centrálním národním distribučním centru je zhruba 13 tis. druhů produktů.

Skupina Brammer dodává celkově sortiment více než 3,5 mil. produktů od předních světových výrobců strojírenských komponent více než 100 tis. zákazníků. Prostřednictvím specializované služby Insite může Brammer také poskytovat podporu svým zákazníků v provozu. Zaměstnanec firmy je napojen do systému Brammeru a přímo u klienta se stará o dodávky komponent a jejich zásoby.

Související