„Otevření nové sítě v České a Slovenské republice je jedním z dalších klíčových kroků našeho snažení vybudovat panevropskou síť přepravy paletového zboží,“ řekl Adrian Russell, výkonný ředitel skupiny Pall-Ex. „Nový partner bude nedílnou součástí tohoto procesu a na logistický trh přinese náš efektivní podnikatelský model, který se velmi dobře osvědčil ve Velké Británii, Itálii, Španělsku, Portugalsku, Polsku a Rumunsku.“ 

Vybraný partner převezme kontrolu nad činnostmi společnosti Pall-Ex v tomto regionu a pomůže jí vybudovat novou síť. Základem obchodního modelu firmy je „hub and spoke“ koncept, v jehož rámci místní dopravce uskutečňuje sběr zboží u svých zákazníků a přepravuje jej do centrálního logistického střediska, kde se zboží překládá a přepravuje do místa doručení dalším dopravcem z daného regionu. 

Tento koncept umožňuje zákazníkům doručit zásilky o velikosti jedné palety až po částečně naložený přívěs již na druhý den. Sdílením nákladového prostoru ve vozidlech směřujících do jedné oblasti se optimalizují dopravní náklady firem a snižuje se negativní dopad přepravy zboží na životní prostředí. 

Potenciální partner bude moci stavět na dlouholetých zkušenostech skupiny, nabízet nové distribuční služby pod značkou Pall-Ex a zároveň používat její informační systém TWINE. 

Skupina Pall-Ex nedávno oznámila, že hledá partnery také ve Skandinávii a Bulharsku.

 

Související