Logistický park leží na exitu 9 dálnice D8. V provozu je hala s plochou 20 tisíc metrů čtverečních, součástí areálu je i pozemek, na kterém může vzniknout dalších 70 tisíc metrů čtverečních skladovacích prostor. Mezi stávající nájemce parku patří společnosti Český Caparol, Horizont, Hortim, DME a Agility Logistics.

Lokalita je oblíbeným cílem průmyslových developerů. Nedaleko se nachází distribuční centrum Teska a Prologis Park Úžice. Blíž k Praze pak je areál P3 Prague D8 nebo distribuční centrum Aholdu.

Největší český developer průmyslových parků CTP se Praze dlouhá léta vyhýbal. V poslední době tu ale koupil už dva areály - Airport Logistics Park u Kněževsi na R7 a Nupaky Logistics Park na D1. 

Společnost AFI Europe, která patří do izraelské realitní investiční skupiny Africa Israel Investments Group, se chce nyní v Česku soustředit na rezidenční, maloobchodní a kancelářské projekty. D8 European Park byl její jedinou průmyslovou aktivitou v tuzemsku.

„Jsme rádi, že se nám podařilo dovést tento logistický park až k jeho úspěšnému prodeji, což nám nyní umožní se soustředit na naše klíčové projekty,“ uvedl Doron Klein, ředitel společnosti AFI Europe Czech Republic.

Mezi její již realizované projekty v České republice patří například Palác Flóra, AFI Palác Pardubice, Classic 7 či rezidenční komplexy Korunní Dvůr, Tulipa Modřanská rokle a Tulipa Rokytka v Praze.

Související