Výstavba centra začala loni v říjnu a od poloviny letošního srpna pracují zaměstnanci jihomoravské pobočky už v novém.

Na pozemku o ploše 32 500 metrů čtverečních stojí třípodlažní kancelářská budova, dvě skladovací haly o celkové ploše 3400 metrů čtverečních, a překládková hala na 3900 metrech čtverečních, která má 39 nakládacích ramp.

V dalších stavebních fázích se počítá s rozšířením skladových prostor o dalších až 10 000 metrů čtverečních. Celková investice se vyšplhala na 170 milionů korun.

„Jsem rád, že můžeme našim zaměstnancům poskytnout vzdušnější a pohodlnější pracovní prostředí. A díky nové infrastruktuře můžeme nabídnout větší prostory a lepší optimalizaci toku zboží našim zákazníkům,“ řekl oblastní ředitel pro GW Morava David Skalka.

„S certifikátem TAPA zajistíme větší bezpečnost při přepravě zboží. Speciální lokalizační systém, který byl do nového terminálu zaveden, umožní lépe vyhledat zboží a rychleji o něm najít informaci,“ doplnil country manager firmy Harald Prohaska.

V rámci výstavby financovala společnost i celkovou rekonstrukci příjezdové komunikace v délce 1,2 kilometru a také výstavbu nového kruhového objezdu.

Na terminálu je k dispozici také nabíjecí zařízení pro elektromobily. Na střeše budov je zhotovena příprava pro fotovoltaiku.

Související