Internetová společnost Amazon už nepočítá se stavbou svého logistického centra v Praze-Horních Počernicích. Důvodem je odpor okolních radnic, které se obávají dopadů stavby na životní prostředí. V úterý o tom informoval zpravodajský web E15.cz. Do Počernic se mělo z Dobrovíze přesunout centrum pro vrácené zboží.

"Jsme rychle rostoucí firma, která nemůže otálet s investicemi v případě administrativních průtahů. Bohužel i přes podporu vlády se plánovaný projekt v logistickém parku v Horních Počernicích již natolik zpozdil, že je v tuto chvíli nerealizovatelný," řekl E15.cz mluvčí tuzemského Amazonu Karel Taschner.

Nové centrum pro reverzní logistiku v Horních Počernicích mělo podle serveru obsadit halu o 40 000 metrech čtverečních. Vzniknout v něm mělo 3000 pracovních míst.

„Oblast hledání vhodných lokací pro naši další investici jsme rozšířili do celého regionu střední a východní Evropy. V souvislosti s naším evropským růstem jsme nicméně i nadále otevřeni hledání dalších příležitostí v České republice,“ doplnil zástupce Amazonu.

Centrum vráceného zboží otevřel e-shop v roce 2013 v Dobrovízi u Prahy. Loni v září tam navíc spustil provoz svého prvního distribučního centra v Česku. Další distribuční centrum chtěl Amazon postavit i v Brně, od tohoto záměru ale ustoupil.

Amazon má v Evropě zhruba 40 tisíc zaměstnanců a na tři desítky distribučních center. Celkem na světě funguje přes sto distribučních center této firmy. Společnost zahájila činnost na internetu v červenci 1995, je největším internetovým obchodem na světě.

Související