Investor a developer v oblasti parků pro logistiku a lehkou výrobu GLP představil výstavbu nového průmyslového parku v Ostravě o rozloze 94 tisíc čtverečních metrů. Výstavba areálu bude zahrnovat celkem čtyři jednotky – dvě o rozloze 29 tisíc a dvě o rozloze 18 tisíc čtverečních metrů.

Jednotlivé části areálu umožní skladování či montáž do výšky až 17,4 metrů. Součástí parku bude také stropní systém protipožárních sprinklerů, střešní okna v nakládací zóně, chytrý měřicí systém, 108 elektrických průmyslových vrat (jedny pro plochu 850 čtverečních metrů), 12 elektrických příjezdových vrat (jedny pro plochu 5000 čtverečních metrů) či rozsáhlé parkovací prostory.

Areál se nachází v Ostravě v těsné blízkosti dálnice D1, která spojuje Prahu a Brno s Polskem. Nedaleko je také Terminál Ostrava, důležitá spojka do Šenova, zajišťující přístup k mezinárodní železniční síti. Ostrava je pro tento park výhodnou lokalitou – nabízí velký počet možných zaměstnanců. Lokalita je zároveň snadno dostupná městskou hromadnou dopravou. Ostravské hlavní nádraží se nachází zhruba dva kilometry od areálu.

GLP má mnohaleté zkušenosti s výstavbou v rámci brownfieldů na globální i lokální úrovni. Před zahájením výstavby projektu v Ostravě provede rozsáhlé revitalizační a dekontaminační práce, neboť se na místě kdysi nacházely hrušovské chemické závody.

Podle Jana Palka, country managera GLP pro ČR a SR, odráží projekt rostoucí ambice firmy v České republice, které souvisejí programem jejího dalšího rozvoje ve střední a východní Evropě.

Související