Zásilkovna otevřela nové logistické centrum v Nehvizdech nedaleko Prahy u dálnice na Hradec Králové. Firma reaguje na rychlý růst přepravených zásilek, který by měl letos za celou skupinu Packeta, jíž je Zásilkovna součástí, přesáhnout 120 procent. Depo využije už v letošní předvánoční sezoně.

Centrum na ploše 4000 čtverečních metrů má průměrnou měsíční kapacitu 380 tisíc přepravených zásilek a toto množství lze navýšit až na 600 tisíc. Je vybaveno je moderními technologiemi jako jsou online čtečky nebo kamerové a bezpečnostní systémy. V depu bude pracovat 60 lidí, v době před Vánoci až dvojnásobek. Zásilkovna má nyní 14 dep v České republice, skupina Packeta jich po celé Evropě provozuje již 27. Výše investice do nových distribučních center dosáhla v letošním roce téměř 12 milionů korun.

Otevírání nových dep je součástí celoroční přípravy Zásilkovny a celé skupiny Packeta na vrchol předvánoční špičky a začíná v podstatě ihned, jakmile skončí sezona předcházející. Hlavním cílem je zvýšit efektivnost svozů a rozvozů zásilek a zlepšit servis pro zákazníky. Firma v přípravě na Vánoce technologicky i personálně posílila své call centrum, nasadila i chatbota, voicebota a systémy s pomocí umělé inteligence. Postupně nabírá několik stovek brigádníků a všechny provozy i řidiče vybavuje novými online čtečkami.

V letošním roce Packeta přepraví kolem 42 milionů zásilek. „Skupina Packeta roste každým rokem o 100 procent, v letošním roce očekáváme růst dokonce více než 120 procent,“ uvedla Simona Kijonková, CEO skupiny Packeta a zakladatelka Zásilkovny. „Již od začátku roku plánujeme dostatek provozních kapacit a bez nových dep se tak již neobejdeme.“

Obrat v segmentu e-commerce byl měl letos dosáhnout až 200 miliard korun, Zásilkovna z tohoto objemu převeze zboží ve výši přibližně 50 miliard korun. Firma očekává, že pravděpodobně před Vánoci překoná magickou hranici své desetileté historie, a to 500 tisíc přepravených zásilek za jediný den.

Související