UPS oznámila dokončení akvizice mezinárodního poskytovatele zdravotnické logistiky Bomi Group. Segment zdravotnictví UPS Healthcare se touto akvizicí rozšíří o specializovaná logistická centra s řízenou teplotou ve 14 zemích a o 3000 kvalifikovaných zaměstnanců v celé Evropě a Latinské Americe. Společnost bude působit pod novým názvem Bomi Group, UPS Company.

Tým UPS Healthcare vypracoval podrobný plán přechodu, který podpoří další růst podniku a zároveň dále propojí kapacity chladírenského řetězce s hlavními evropskými a latinskoamerickými vstupními branami. Generální ředitel společnosti Bomi Group Marco Ruini získá pozici ve vedení UPS Healthcare.

UPS Healthcare má nyní k dispozici 216 logistických center ve 37 zemích a teritoriích, s celkovou plochou 1,58 milionů čtverečních metrů distribučních prostor pro zdravotnické zboží. Tato logistická centra splňují standardy správné výrobní a distribuční praxe (cGMP a GDP).

„UPS Healthcare společně s Marcem Ruinim a týmem Bomi poskytne našim zákazníkům v Evropě a Latinské Americe sofistikovanější a globálně integrovaná řešení,“ uvedla Kate Gutmannová, výkonná viceprezidentka a prezidentka UPS International, Healthcare and Supply Chain Solutions. „Společný tým, vozový park a moderní logistická centra nám umožní rozšířit panevropskou přepravní síť v chladírenském řetězci a zajistit našim zákazníkům novou generaci logistických řešení pro zdravotnictví.“

„Jsme přesvědčeni, že odbornost, kterou akvizice Bomi Group přináší do naší sítě, umožní UPS Healthcare v Evropě a Latinské Americe představit významné nové služby a synergie,“ řekl Wes Wheeler, prezident UPS Healthcare. „Po zahájení našeho plánu přechodu jsme připraveni tyto synchronizované služby uvést do praxe.“

Související