Skupina Accolade, která se zaměřuje na investice do prémiových průmyslových a logistických nemovitostí, má novou posilu. Výkonným ředitelem pro Polsko se stal Jarek Wnuk, který v sektoru komerčních nemovitostí působí přes 21 let. V minulosti sbíral zkušenosti v mezinárodní realitní agentuře a globálních investičních i developerských společnostech.

„Už dlouho sleduji, s jakým úspěchem Accolade vytváří v Evropě portfolio moderních průmyslových parků. Polský trh je navíc co se týče rozvoje průmyslové, logistické a výrobní infrastruktury jedním z nejrychleji rostoucích v Evropě. Proto vnímám upevňování a rozvoj pozice Accolade na zdejším trhu jako velkou výzvu, na kterou se nesmírně těším,“ řekl Jarek Wnuk, který bude jako výkonný ředitel pro Polsko zodpovědný za rozvoj projektového portfolia, i přípravu a realizaci fundraisingu.

„Polsko je pro nás ze strategického hlediska velmi důležitý trh s velkým potenciálem a já věřím, že Jarekovi rozsáhlé zkušenosti ze sektoru komerčních nemovitostí pro nás budou obrovským přínosem,“ uvedl CEO skupiny Accolade Milan Kratina. Accolade vlastní v Polsku 26 logistických parků a souhrn jejich pronajímatelných ploch dosahuje 1,5 milionu metrů čtverečních. Skupina doposud v Polsku proinvestovala téměř 28 miliard korun (tedy přes miliardu eur) a dalších 12 miliard korun (v přepočtu zhruba půl miliardy eur) hodlá v budoucnu do polských aktiv vložit.

Související

Jarek Wnuk před nástupem do Accolade 5 let působil jako generální manažer a člen představenstva v private equity společnosti Bluehouse Capital. V minulosti působil na vysokých manažerských funkcích v logistických a realitních společnostech Goodman nebo King Sturge. Jarek Wnuk vystudoval fakultu financí a bankovnictví na Varšavské ekonomické škole. Má za sebou také roční studium na College of Estate Management v Readingu.

Související