Své nové zázemí našla pobočka logistické společnosti Gebrüder Weiss v CTParku Ostrava-Poruba v ulici 17. listopadu. Díky téměř čtyřnásobnému navýšení počtu ramp na 19 včetně jedné vjezdové, která umožňuje vjezd přímo do skladu, dojde k výraznému zlepšení obrátky zboží. Logistická sekce pojme 2500 paletových míst. „Větší počet ramp i skladové kapacity nám umožní zrychlit odbavení zásilek a zvýšit efektivitu provozu, což se pozitivně odrazí také na kvalitě služeb našim zákazníkům," vysvětluje Jan Kodada, obchodní a marketingový ředitel společnosti Gebrüder Weiss ČR.

Halu převzala logistická společnost na konci roku 2022 a provoz v ní zahajuje od 9. ledna. Nová pobočka je umístěná v dopravně logistickém uzlu s vynikající dostupností na dálnici D1 i na mezinárodní letiště Leoše Janáčka Ostrava. Oproti původní budově disponuje nová pobočka téměř čtyřnásobným počtem nakládacích ramp, kterých má nyní k dispozici celkem 19.

Související

Výhodou je také navýšení skladové plochy pobočky, která nově činí téměř 3400 metrů čtverečních. „Díky jejímu rozšíření a navýšení celkového počtu ramp vzroste také počet vozidel, která jsme schopni odbavit v jeden okamžik,“ popisuje Radomír Hrabovský, manažer pobočky Gebrüder Weiss Ostrava.

 

Větší plochu ostravské pobočky Gebrüder Weiss nově zabírají také kancelářské prostory.
Větší plochu ostravské pobočky Gebrüder Weiss nově zabírají také kancelářské prostory.
Foto: Gebrüder Weiss

Větší plochu nově zabírají také kancelářské prostory, které se rozrostly na 602 metrů čtverečních a jsou vybaveny novým nábytkem. Využívat je bude téměř 40 zaměstnanců, kteří se budou i nadále věnovat poskytování všech našich služeb, tedy pozemní, letecké a námořní přepravě včetně kontraktní logistiky. Ostravská pobočka je napojena jak na vnitrostátní, tak i mezinárodní síť sběrné služby a díky novému zázemí se může dál rozvíjet a zvyšovat kvalitu poskytovaných služeb.

Související