Ve dnech 27. a 28. března se sejde mezinárodní porota IFOY na IFOY Test Days, které se budou konat v rámci Test Camp Intralogistics v Dortmundu, aby rozhodla o letošních nositelích ceny IFOY. Hamburský dodavatel intralogistických řešení, společnost Still, je v soutěži o uznávanou trofej zastoupena vozíkem pro vertikální vychystávání PXV a ručně vedeným nízkozdvižným vozíkem EXH.

Oba přihlášené vozíky společnosti Still GmbH úspěšně prošly předběžným výběrem a jsou nominovány do závěrečného kola v březnu. U vozíku pro vertikální vychystávání Still PXV se jedná o výjimečně kompaktní vozík, který je flexibilně použitelný jak ve skladech s širokými uličkami, tak ve skladech s úzkými uličkami. Na trhu jedinečná je úchopová výška až 14,5 metru, ve které lze díky vysokým rychlostem zdvihu pracovat velmi efektivně.

Nově vyvinutý vozík PXV ale udává nová měřítka i v oblastech snadné ovladatelnosti a komfortu. Inteligentní asistenční systémy velmi efektivně podporují obsluhu při její každodenní práci, jedná se například o systém Still OptiSpeed umožňující maximální rychlosti jízdy bez kompromisů v bezpečnosti nebo o systém Easy-Touch, který reguluje výšku vychystávání stiskem tlačítka. Další asistenční systémy zajišťující ještě vyšší bezpečnost a efektivitu a dělají z vozíku PXV, který je k dostání v řadě variant vybavení, perfektního pomocníka v každém skladu.

Jedinečný design hlavice ovládací oje

S řadou nízkozdvižných vozíků řady EXH-14-20-Plus, která je rovněž nominovaná do závěrečného kola udílení ceny IFOY, lze zvládat nepřeberné množství logistických výzev.

Nízkozdvižný vozík Still řady EXH-14-20-Plus
Nízkozdvižný vozík Still řady EXH-14-20-Plus
Foto: Still GmbH

Ručně vedený nízkozdvižný vozík se například ideálně hodí k horizontální přepravě břemen, přepravě na finální místo, nakládání a vykládání nákladních automobilů přes rampu nebo také pro občasné vychystávání. Všechny vozíky této řady mohou být volitelně vybaveny olověnou baterií s kapalným elektrolytem nebo lithium-iontovou baterií.

Související

Výjimečný je především jedinečný design hlavice ovládací oje. Velká tlačítka umožňují intuitivní ovládání nezávisle na fyzických dispozicích obsluhy. Díky integrovanému displeji má obsluha neustále přehled o všech relevantních datech vozíku, například o stavu nabití baterie, počtu motohodin nebo příslušném programu jízdy. Na přání dodávaný dotykový displej lze bez přehánění označit za revoluci v oblasti ovládání. Přináší obdobu používání smartphonu do ovládání skladové techniky. Nebo jinak řečeno: Důvěrně známé ovládání s dotykovým displejem plynule přechází do pracovního světa intralogistiky.

IFOY Award Night

„I letos bojujeme o IFOY Award s velmi inovativními novinkami. Jsem velmi zvědavý, jak mezinárodní a renomovaná porota ocení naše želízka v ohni,“ říká Frank Müller, Senior Vice President Still Brand Management. Než se ale výsledek dozví, musí mít Brand Manager ještě trochu trpělivosti. Jako vždy platí: Až do závěrečné IFOY Award Night zůstávají vítězové soutěže v přísné tajnosti.

Související