Zcela novou továrnu na obaly z vlnité lepenky postaví česká společnost Sapril, která jíž více než dvacet let působí na trhu s obalovými materiály. Od města Most k tomu získal pětihektarový pozemek v průmyslové zóně Joseph. Prodej pozemku schválilo zastupitelstvo města Mostu, informovala společnost v tiskové zprávě.

Sapril (jež je součástí skupiny Sapril All) se tak stane v zóně Joseph jedinou ryze českou firmou. Během dvou až tří let sem přemístí výrobu z Litvínova i se stávajícími sto padesáti pracovníky. Společnost je zároveň připravena zaměstnat další nové zaměstnance. Zároveň zde bude sídlit vývojové centrum pro celý koncern Sapril All.

Související
7 minut čtení
Odborná porota letos vybírala držitele ocenění Obal roku 2022. Přinášíme přehled oceněných obalových řešení týkajících se transportních procesů...

„Považujeme nový závod za základní kámen dalšího rozvoje společnosti Sapril v České republice i v zahraničí. Jsme dlouhodobě spojeni s mosteckým regionem a jsem rád, že se nám podařilo s městem Most najít vhodný pozemek pro stavbu. Je to příležitost pro naše působení v regionu na další desetiletí,“ řekl majitel společnosti Radek Rouč.

Společnost se od samého počátku své existence zaměřuje na výrobu obalů z vlnité lepenky, které jsou plně recyklovatelné. Využívají je české i zahraniční firmy z mnoha průmyslových oborů. V novém závodě plánuje zpracovávat 150 milionů metrů čtverečních vlnité lepenky ročně.

Související