Cílem projektu je sběr informací z oblasti logistiky a jejich třídění. Autoři tak vytváří prostor jednak pro zveřejnění autorských informací a příspěvků a jednak pro neméně důležité diskuse o odborných, popřípadě veřejně diskutovaných sporných otázkách z oblasti logistiky.
Projekt má sloužit pro podporu všech profesí, které si uvědomují potřebu rozvoje logistiky. Zveřejňované informace poslouží pro podporu vzdělávacích procesů, pro studenty, firmy a odborníky v odvětví logistiky. Logistický monitor chce monitorovat dostupné informace, má formu elektronických informací, které se rozšiřují prostřednictvím internetové sítě. Colspedia poskytuje prostor na své webové stránce a zároveň poskytuje organizační zázemí projektu.
Obsah novin sestavuje redakční rada, koordinátor projektu a organizační garant projektu: Colspedia Žilina (www.colspedia.sk) sestavuje úvodní stránku, katedry ekonomiky (www.fpedas.utc.sk), manažerských teorií (www.fri.utc.sk), silniční a městské dopravy (www.fpedas.utc.sk) a železniční dopravy (www.fpedas.utc.sk) Žilinské univerzity, EAN Slovakia (www.ean.sk), Svaz logistiky a zasílatelů Slovenské republiky (www.zlz.sk), Dopravní noviny Transport (www.dntransport.sk) a Výtvarná agentura A1, (www.va1.sk).
Internetové noviny se člení na rubriky. Rubrika Terminologie a legislativa obsahuje anotace textů k historii logistiky a logistických systémů, abecedně seřazený slovník logistických pojmů, překlady pojmů do jiných jazyků, přehled norem a právních předpisů z oblasti logistiky platných ve SR, přehled publikací v oblasti logistiky (noviny, časopisy, knihy, učebnice, sborníky - popis obsahu, vydavatel...), seznam konferencí, výstav a akcí souvisejících s logistikou, přehled organizací činných v oblasti logistiky (organizace, školy, podnikatelské společnosti...), internetové adresy na logistické stránky a stránky související s logistikou seřazené podle vhodné struktury s popisem obsahu stránky.
Obsahem Média monitoru je logistický management, řízení logistických řetězců, logistické strategie, outsourcing, řízení pracovních týmů v logistice, lidské zdroje, informatika v logistice, logistické informační systémy, informační a komunikační technologie, systémy automatické identifikace, logistický software, E-business, skladové systémy, skladová technika a technologie, řízení skladů a cross-dock center, skladování, zásobování, obaly, obalová technika a technologie, čárový kód na označováni výrobků, přemisťování v logistice a logistických řetězcích, logistika a kvalita, controlling, prognózování a modelování v logistice, plánování, tvorba logistických systémů a scénářů, globalizace obchodu, elektronická komunikace.
Obdobné stránky jsou i na českém internetu - Logistická databanka (www.e-logistika.cz), Česká logistická asociace (www.logistika.cz), Logistické tržiště, Transport a logistika, Databáze logistických firem (www.logistika.org), měsíčník Logistika (www.logistika.ihned.cz).
Protože uvedených počinů není nikdy dost, musíme kladně hodnotit pokus o popularizaci logistiky. Logistický monitor je otevřený projekt, jehož stránky naleznete na webu společnosti Colspedia. K jeho tvorbě můžete přispět prostřednictvím e-mailové adresy logistika@colspedia.sk.