Hlavním cílem spolupráce bude dodávání motorů a kabin vyráběných společností DAF, jejich užití pro novou řadu vozidel Tatra a vzájemná spolupráce při distribuci produktů s využitím potenciálu dealerských sítí obou společností. Součástí dohod o spolupráci je také úmluva, podle níž DAF získává ve společnosti Tatra, a.s. 19% akciový podíl.

"Začali jsme s cílem zkonstruovat nové vozidlo Tatra, které by bylo kombinací nejnovějších inovací našeho unikátního podvozku, nejmodernějších kabin DAF a motorů PACCAR. Tento projekt však vyústil v mnohem rozsáhlejší spolupráci, která dokonale přispívá k rozvoji globální strategie společnosti Tatra a pro dealery společnosti DAF současně představuje významné doplnění výrobkového portfolia. Výsledkem je mimořádný vůz, který reaguje na potřeby našich nejnáročnějších zákazníků a který bude distribuován prostřednictvím silnější a rozsáhlejší dealerské sítě společnosti Tatra,“ řekl Ronald Adams, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Tatra.

"DAF již 10 let trvale zvětšuje svůj tržní podíl v Evropě, naše vynikající pověst nabytá ergonomickými parametry kabin, výkonem motoru a podporou v oblasti náhradních dílů k tomuto růstu významně přispívá,“ uvedl Harrie Schippers, prezident společnosti DAF Trucks. "Jsme rádi, že se můžeme podílet na novém, velmi moderním vozu Tatra, který pro dealery společnosti DAF představuje významnou příležitost, neboť znamená rozšíření stávajícího portfolia výrobků o vysoce mobilní civilní vozidlo s trvalým pohonem všech kol,“ dodal Schippers.

Nový vůz, zkonstruovaný i vyrobený v Kopřivnici, se postupně stane nejdůležitějším produktem v oblasti civilních tržních segmentů. Díky svým progresivním vlastnostem poskytne zákazníkům ve stavebnictví, důlním průmyslu, lesnictví, při těžbě ropy a plynu i v jiných průmyslových odvětvích excelentní výkon a bezkonkurenční hodnotu. Tatra předpokládá, že s tímto vozem, který nastavuje nový standard v segmentu off-roadů a který bude dostupný prostřednictvím posílené dealerské sítě, vstoupí do nových teritorií a získá tisíce nových zákazníků. V rámci své globální obchodní strategie společnost zúročí možnosti dealerských sítí společností DAF i Tatra a bude k financování využívat produkty dostupné prostřednictvím společnosti PACCAR Financial Services.

Ronald Adams dále uvedl: "Tento vztah představuje pro naši společnost významný krok vpřed v oblasti obchodování s civilními vozidly. Vybudování tak rozsáhlé a úspěšné sítě dealerů po celé Evropě by Tatře trvalo desítky let a vyžádalo by si náklady ve výši mnoha miliónů eur, a to nezmiňuji desítky nebo dokonce stovky miliónů eur, kterých by bylo zapotřebí na vývoj kabiny a motoru na takto světové úrovni.“

Další podrobnosti týkající se oficiální prezentace nového vozu budou k dispozici od 8. srpna 2011 na www.thenewtatra.com.

(lg)

Tatra zahajuje spolupráci s firmou DAF
FOTO: TATRA

Související