"Řidiči mohou díky nové bezdrátové parkovací kameře snadno sledovat dění a pohyby předmětů i lidí za vozidlem či snadno zaparkovat v těsných prostorech. Společnost Mio se tak snaží zvýšit bezpečnost na parkovacích místech a rozšířit další využití GPS navigací Mio,“ říká Tomáš Kudweis, obchodní a marketingový manažer společnosti Mio Česká republika a Slovensko. "Při vývoji tohoto produktu jsme také mysleli na snadné a univerzální propojení kamery i s integrovanými systémy v autě, které jsou vybaveny LCD obrazovkou,“ dodává T. Kudweis.

Zatímco navigace navádí řidiče při jízdě, parkovací kamera jim poskytuje bezpečnostní opatření na začátku a na konci cesty. Kamera se instaluje na registrační značku, přičemž se vysílač umisťuje do kufru nebo do jiné chráněné části vozidla. Bezdrátový přijímač se pak umístí k GPS navigaci či LCD obrazovce některého ze zabudovaných systémů a v autě tak nejsou nutné žádné propojovací kabely.

Hlavní vlastnosti a funkce bezdrátové parkovací kamery Mio: 
-  Kamera je odolná vůči prachu a vodě, což potvrzuje certifikace IP67, které je zárukou vysoké ochrany před prachem a vlhkem. 
- Široká viditelnost - širokoúhlá čočka s pozorovacími úhly 120° vodor. a 100° svisle. 
- Automatické zapnutí - přepínání z navigačního do parkovacího režimu je automaticky zajištěno po zařazení zpětného chodu. 
- Univerzální zobrazení - možnost připojení k GPS navigaci nebo LCD obrazovce některého ze zabudovaných systémů univerzálním konektorem AV jack 
- Bezdrátové připojení - není třeba instalovat ve vozidle propojovací kabely 
- Snadná instalace - kamera je dávána s držákem za registrační značku

Další informace o produktech najde zde: www.mio.com/cz

Související