DB Schenker stejně jako v předchozích dvou letech zajišťoval logistické služby pro 45. ročník Jizerské 50. Tradiční závod v běhu na lyžích klasickou technikou se uskutečnil v Bedřichově v Jizerských horách.
DB Schenker pro Jizerskou 50 zajistil veškeré přepravy materiálu mezi Prahou, Libercem a Bedřichovem. Jedná se o materiály potřebné pro organizaci závodu, jako jsou stany, zábrany, reklamní nosiče nebo balíčky a potraviny pro závodníky. Logistika pro Jizerskou 50 je specifická tím, že probíhá ve složitých horských povětrnostních podmínkách. Organizaci proto zajišťuje specializovaný tým odborníků na sportovní logistiku DB Schenkersportevents, který má z podobných akcí bohaté zkušenosti.
„Jizerská 50 je pro nás již potřetí prestižní záležitostí. S organizátory závodu jsme uzavřeli dlouhodobé partnerství na zajištění logistických potřeb dalších závodů v běhu na lyžích. Věříme, že naše dlouholeté zkušenosti z významných sportovních akcí přispívají k již tak vysoké kvalitě,“ říká Tomáš Holomoucký, ředitel společnosti Schenker.
DB Schenker letos prohloubil spolupráci s organizátory, a bude také zajišťovat přepravy propagačních materiálů Jizerské 50 do Norska či Švédska na dva nejslavnější lyžařské závody světa - Vasaloppet a Birkebeinerrennett.

Související