Nejnovější technologie předvádí balicí linka Packaging live na 27. mezinárodním veletrhu obalových technologií Embax, který probíhá v Brně. Nově ukazuje použití takzvaných chytrých etiket, na jejím provozu se podílí 15 různých firem. Při zahájení veletrhu to řekla Michaela Zachová z agentury Equicom, která provoz linky zajišťuje.

„Balicí linka je letos opět větší, zabírá skoro celý apendix pavilonu F," uvedla Zachová. Bude balit oříšky, sáčky poputují do krabic, které se pak přemístí na paletu a vyexpedují fiktivnímu zákazníkovi. Zabalené zboží bude označené takzvaným RFID tagem, díky kterému je možné výrobek identifikovat všude po světě. Balení oříšků živě bude možné vidět čtyřikrát denně po celou dobu konání veletrhu.

Při příležitosti zahájení veletrhu Embax byly dnes vyhlášeny i dvě firmy, které získaly ocenění Zlatý Embax 2012. V kategorii Inovace získala cenu tiskárna pro průmyslové značení od společnosti Markem-Imaje. "Jde o tiskárny nové generace, které zobrazují v reálném čase zbývající kapacity tisku a spotřebního materiálu, umožňují zvýšit kontrolu nad provozními náklady a zároveň minimalizují vliv na životní prostředí," uvedl manažer PR a reklamy veletrhu Jan Šmíd. V kategorii Obalové stroje získal cenu vertikální balicí stroj pro balení sypkých produktů Velocity VC250 od Rudolfa Maška.

Veletrh obalových technologií Embax se koná jednou za dva roky v rámci potravinářských veletrhů v Brně. Letošní ročník končí v pátek 2. března. Návštěvníci mohou vidět technologie pro balení, potisk a značení, sterilizátory, robotické paletizátory a další technologie. Celkem se prezentuje 125 firem ze 16 zemí a jejich expozice zabírají 2850 metrů čtverečních čisté plochy.

Související