Z německého Kolína nad Rýnem byl odbaven let, který vezl na palubě více než 46 tun humanitárních dávek UNICEF, zahrnujících potravinovou a zdravotnickou pomoc, vzdělávací pomůcky, vodu, asanační a hygienické prostředky.

Společnost UPS začala urychleně spolupracovat s UNICEF na koordinaci přepravy jednotlivých částí humanitární pomoci z různých oblastí, zahrnujících zásobovací centra UNICEF v Kodani, Madridu, Lieru a Toulouse tak, aby jednotlivé dodávky mohly být doručeny do Mauretánie v neděli 22. dubna.

UPS trvale podporuje připravenost UNICEFu poskytovat humanitární pomoc. Reagovala na devastující zemětřesení, jež postihlo Haiti v lednu 2010, poskytnutím svých dobrovolníků, odborníků na logistiku a přepravních služeb, dále nabídla darem charterový let, jež v listopadu 2011 převážel z Kodaně do Nairobi 24 metrických tun humanitární pomoci UNICEFu určené dětem z oblastí postižených extrémním suchem v Africkém rohu.

„U humanitární pomoci v krizi hraje logistika naprosto klíčovou roli. To je také důvod, proč UPS dlouhodobě poskytuje svou odbornost,“ uvedl Dan Brutto, prezident UPS International a člen správní rady Amerického fondu pro UNICEF. „Právě jsme úspěšně realizovali transport teplotně citlivých vakcín proti chřipce ze Spojených států do Laosu. Díky extrémním suchům, které postihly Sahel, jsou ohroženy miliony životů,“ dodal.

Zhruba 15 mil. lidí je podle odhadů postiženo suchem v oblasti Sahel, která zahrnuje oblasti států Burkina Faso, Čad, Mali, Mauretánie, Niger, severní Kamerun, Nigérie a Senegal. UNICEF potřebuje více než 60 mil. dolarů na bezprostřední humanitární aktivity, aby zachránila dětské životy a zabránila dalšímu šíření humanitární katastrofy.

Související