„Získání GTR považujeme za skvělou investici, díky které posílíme naši pozici na maďarském trhu CEP, a která nám umožní využít synergických efektů vyplývajících ze společného provozu. V roce 2011 jsme přepravili 2,7 mil. zásilek, vzhledem k transakci se tento počet bude dále zvyšovat. Podstatně větší vozový park a rozsáhlé národní sítě přinesou další zlepšení kvality našich služeb a zvýšení podílu na trhu,“ řekla Csilla Hosszú, jednatelka DPD Hungaria Kft, která na Maďarském trhu působí od roku 2004.

„Akvizice GTR Logistics posiluje pozici DPD v regionu střední a východní Evropy. I pro zákazníky z ČR může v budoucnu znamenat rozšíření a zkvalitnění přeprav do Maďarska,“ říká generální ředitel DPD CZ a regionální ředitel pro střední a východní Evropu, kam patří také Maďarsko, Daniel Mareš.

V Maďarsku provozovala společnost DPD dosud 18 dep a jedno centrální překladiště, akvizicí GTR Logistics rozšířila jejich počet o druhé centrální překladiště a dalších 9 dep v oblastech mimo hlavní město Budapešť. Po dokončení transakce bude mít DPD v Maďarsku více než 500 zaměstnanců a subdodavatelů a více než 300 vozidel.

 

Související