Přední postavení společnosti na trhu je založeno na rozsáhlých investicích do infrastruktury a služeb. Za posledních několik let investovala DHL celkem více než 2,5 mld. dolarů do rozvoje produktů a služeb šitých na míru asijským zákazníkům. V budoucnu se všechny divize DHL do svých služeb chystají dále investovat – například v blízké budoucnosti otevíraný severoasijský terminál DHL Express za 175 mil. dolarů na šanghajském mezinárodním letišti Pudong bude největším expresním terminálem v Asii.

DHL Supply Chain navíc zakrátko otevírá svůj nejmodernější terminál v Hongkongu, který dále podpoří provozní efektivitu společnosti a flexibilitu podnikání zákazníků sloučením čtyř skladů do jediného. A konečně divize DHL Global Forwarding brzy slavnostně otevře nový provozní terminál v regionu, který je součástí její snahy o další zkracování přepravních časů a o úspory nákladů konsolidací zásilek od zákazníků z různých asijských trhů před jejich exportem do zbytku světa.

Jelikož je Čína hlavním hnacím motorem jak regionálního, tak globálního ekonomického růstu, klade společnost zvlášť velký důraz na vývoj a rozšiřování svého podnikání v této důležité zemi. Výsledkem jsou tržby ve výši přesahující 4,2 mld. eur, které již dnes představují více než polovinu celkových tržeb DHL v Asii. „Logistika hraje v dynamickém vývoji čínské ekonomiky významnou roli. Je základní součástí zajištění efektivního toku mezinárodních obchodů z a do Číny a efektivního fungování komplexní ekonomiky,“ řekl Frank Appel.

Související