Největší logistickou smlouvu v historii uzavřela 28. června 2012 skupina GEFCO, lídr v logistice pro oblast automotive a benchmark v oblasti logistiky pro výrobu, s předním americkým výrobcem aut, společností General Motors.

Kontrakt, který vstoupí v platnost od počátku roku 2013, vytvoří na sedm let ze společnosti GEFCO exkluzivního partnera General Motors pro oblast logistiky.

GEFCO se tak bude starat o veškerou příchozí a odchozí logistiku (mimo náhradních dílů) pro značky Opel, Vauxhall a Chevrolet v Evropě a Rusku.

GEFCO bude zásobovat montážní závody v Polsku, Španělsku, Velké Británii, Německu a Rusku dodávkami od evropských dodavatelů nebo ze světových exportních přístavů. GEFCO tak bude následně přepravovat hotové automobily do celého světa, což představuje roční objem kolem 1,2 milionu přepravených vozů ročně.

Síť strany General Motors
General Motors má v Evropě a v Rusku 14 výrobních závodů a 6 závodů na náhradní díly.

Partnerství řízené logistickým inženýrstvím
GEFCO, dlouhodobý partner General Motors v oblasti 3PL (od roku 2005), se nyní stává hráčem v oblasti 4PL pro americký automobilový trh. Podobné partnerství má GEFCO uzavřené s PSA Peugeot Citroën. Očekáváme, že sdílení toků zboží a nákupu přinese výhody oběma firmám.

GEFCO vytvořilo pro General Motor tým pro integraci toků zboží na automobilovém trhu. GEFCO ve výrobních závodech vytvoří logistické týmy, především v závodech v Německu, Španělsku, Polsku a ve Velké Británii.

Luc Nadal, generální manažer společnosti GEFCO, řekl: “Naší hlavní prioritou je úspěšně integrovat toky General Motors a splnit závazky týkající se nákladů a spolehlivosti.” Antoine Redier, ředitel programů General Motors, dodává: “GEFCO mobilizuje všechny své týmy tak, aby se stalo důležitým hráčem v oblasti 4PL, který udává tón.“

4PL partnerství: řízení všech logistických funkcí
“Důvěra, kterou v nás vkládá General Motors, je pro nás uznáním odbornosti a efektivity. Za novým partnerstvím stojí skvělé výsledky logistického inženýrství celé naší skupiny,” závěrem dodává Luc Nadal.

Související