Nová třípodlažní hala se začala na ploše 9000 m2 stavět loni v říjnu. V nových prostorách hodlá firma rozšířit produkci a zároveň by se do ní měla přesunout výroba výfukových soustav pro nákladní vozy z rakouského Halleinu.

„Nová hala přinese českobudějovickému závodu nejen možnost navýšit výrobu, ale také rozšířit již existující vývojové a testovací centrum pro automobilovou techniku, jež patří k největším mimo území Německa," uvedl Pixa. Bosch odsud celosvětově koordinuje výrobní procesy a vývojové projekty, jako je například nádržový nebo sací modul. Centrum bylo založeno v roce 2005 a zaměstnává na 400 lidí.

Českobudějovická společnost Robert Bosch, jež je největším zaměstnavatelem na jihu Čech, loni meziročně zvýšila tržby o 16 % na 9,7 mld. korun. Vyšších tržeb od svého vzniku dosáhla pouze v roce 2004. Tehdy překročily 10 mld.

V roce 2011 bylo jako v minulých letech téměř 100 % produkce určeno pro zahraniční trhy, převážně pro odběratele z EU. Část zboží se exportovala do USA, Brazílie i Japonska. Letos společnost plánuje nárůst téměř u všech výrobků, kromě víka hlavy válců pro BMW.

Společnost s ručením omezeným Robert Bosch vznikla v roce 1992 jako společný podnik Robert Bosch GmbH Stuttgart a Motor Jikov a.s. České Budějovice. Od roku 1995 je stoprocentní dceřinou společnosti německého koncernu.

Související